John Deere i Kuhn – wspólna prasa kostkująca

Grupa Deere & Company i Kuhn poinformowały o podjęciu decyzji odnośnie współpracy strategicznej. Porozumienie dotyczy produkcji przez firmę Kuhn dużych pras kostkujących pod marką John Deere na rynki regionu 2, na który składają się: Europa, WNP, Afryka Północna oraz Bliski i Środkowy Wschód. John Deere nabędzie licencję od firmy Kuhn i będzie mógł dostosować konstrukcję do oczekiwań Klientów na innych rynkach.

Umowa ta pozwala nam poszerzyć ofertę maszyn John Deere dedykowanych do zbioru słomy i siana, by jeszcze bardziej podwyższyć poziom obsługi gospodarstw hodowlanych oraz tych z produkcją mieszaną”, mówi William F. Norton Vice President, Globalnej Platformy Maszyn do zbioru słomy i siana. “Po dokonaniu dogłębnej oceny rynku dużych pras kostkujących ustaliliśmy, że produkt firmy Kuhn pozwoli nam wsposób najbardziej efektywny obsłużyć terminowo naszych klientów zwykorzystaniem dobrego iwypróbowanego rozwiązania obejmującego standardowy serwis posprzedażny firmy Deere.”

W ramach umowy, firma Kuhn będzie produkować dla John Deere duże prasy kostkujące oferowane na region 2, podczas gdy firma John Deere będzie produkować duże prasy kostkujące poza regionem 2. Następnie, obie firmy będą niezależnie projektować i ulepszać duże prasy kostkujące w celu pełnego spełnienia oczekiwań Klientów na różnych rynkach i nadal konkurować na całym świecie dużymi prasami kostkującymi swoich własnych marek.

“Nasza umowa z John Deere jest wynikiem długoletnich relacji w wybranych sektorach maszyn do zbioru siana i kiszonki”, mówi Michel Siebert, Prezes i Dyrektor generalny Kuhn Group. “Kuhn projektuje i produkuje wysokiej jakości duże prasy kostkujące, obecnie sprzedawane głównie w Europie. Nowo zawarta umowa pozwoli firmie Kuhn na zwiększenie zdolności produkcyjnej iwydajności, oraz dalsze opracowywanie niezawodnych rozwiązań w dziedzinie dużych pras kostkujących, spełniających wymagania zadowolonych klientów firmy na całym świecie.”

Dostępność maszyn wynikająca z tej współpracy strategicznej zostanie ogłoszona za kilka miesięcy. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Deere & Company (NYSE: DE) jest światowym liderem w ofercie zaawansowanych produktów i usługi serwisowej, zapewniającym sukces swoich klientów związanych z rolnictwem – tych, którzy uprawiają, zbierają plony, przetwarzają produkty rolne, wzbogacają i budują, aby sprostać gwałtownemu światowemu popytowi na żywność, paliwo i infrastrukturę budowlaną. Od 1837 roku, John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości opierając się na ogromnym doświadczeniu. Grupa KUHN, wchodząca w skład spółki akcyjnej Bucher Industries w Szwajcarii, jest liderem w projektowaniu, produkcji i marketingu maszyn zielonkowych, maszyn do zadawania paszy i ścielenia słomą, maszyn uprawowych, siewników rzędowych i punktowych, rozsiewaczy nawozów i rozrzutników obornika, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych oraz maszyn do ochrony roślin. Zarząd Grupy Kuhn posiada swoją siedzibę w Saverne w Francji, firma zatrudnia ponad 3500 osób na całym świecie, a także obecnie zarządza ośmioma spółkami produkcyjnymi w Stanach Zjednoczonych, Francji, Brazylii i Holandii. Grupa KUHN jest reprezentowana na całym świecie poprzez rozbudowaną sieć niezależnych dealerów obsługiwanych marketingowo, sprzedażowo i serwisowo przez wiele oddziałów handlowych i niezależnych importerów.