fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychJest wstępna propozycja Komisji Europejskiej ws. przedłużenia zakazu importu ukraińskich zbóż

Jest wstępna propozycja Komisji Europejskiej ws. przedłużenia zakazu importu ukraińskich zbóż

Komisja Europejska wstępnie zaproponowała przedłużenie zakazu importu pszenicy, kukurydzy, słonecznika i rzepaku do 5 państw UE do września 2023 r. Dziś po południu odbywają się konsultacje Komisji z pięcioma państwami “frontowymi” i Ukrainą – informuje Polskie Radio 24. 

Informację o propozycji Komisji Europejskiej przekazała brukselskiej korespondentce Polskiego Radia 24 rzeczniczka KE, Miriam Garcia Ferrer. Powiedziała również, że konsultacje będą okazją do przedyskutowania tego co zrobić, by tranzyt zbóż z Ukrainy przebiegał sprawnie.  

Ukraina wywiera presję na zniesienie zakazu importu, przeciwna zakazowi jest również komisarz Ursula von der Leyen.  

Pewności co do przedłużenia zakazu nie ma minister rolnictwa Robert Telus: w wywiadzie udzielonym dziś Radiu Maryja powiedział: 

“Byłem niedawno w Brukseli i widziałem, jakie są tam nastroje. Dopóki nie zobaczę jak św. Tomasz na własne oczy, to nie uwierzę. Chciałbym i bardzo zależy nam na tym, żeby to przedłużenie było, bo jest to dla nas bardzo ważne, jednak z Komisją Europejską trzeba naprawdę do końca uważać. Ta informacja nie jest potwierdzona i jeszcze w nią do końca nie wierzę, dopóki tak się nie stanie “  

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek. 

5 KOMENTARZE

  1. Już jest susza zboża jare usychają.Trawy schną na pniu. A nie zapowiadają deszczu Więc to zboże myślący ludzie ciągną do swoich krajów a u nas będą płacić jak za złoto.Wtedy sprawdzą się przepowiednie że chleb będzie po 30 zł Bo takiej suszy jak się zapowiada nie było od stuleci Był czas na sprzedaż po 170 to jeszcze mało?? Ja sprzedałem bo gotówka była potrzebna
    na kredyt.Nie sprzedali Ci co mają kasy jak lodu a chcieli jeszcze więcej

  2. Mnie już zasypali. Sieje już minimum. Trzeba będzie pójść na garnuszek państwa po 30 latach. W ciągu 2 lat wykończyli całkowicie wszystko kontrolami i cenami. Po co tyrać. Jarek da.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]