fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyJest szansa na zwiększenie dopłat bezpośrednich w nowej WPR

Jest szansa na zwiększenie dopłat bezpośrednich w nowej WPR

Według Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza do spraw rolnictwa, średnie dopłaty bezpośrednie w ponad 90 proc. gospodarstw rolnych w Unii Europejskiej mogą przekroczyć średni poziom unijny. O ile? To się okaże po zatwierdzeniu wszystkich 27 planów strategicznych.

Państwa członkowie mają możliwość dokonać przesunięć pomiędzy filarami Wspólnej Polityki Rolnej do 25 proc. puli z dopłat bezpośrednich na rozwój obszarów wiejskich i odwrotnie – z rozwoju obszarów na dopłaty, tak jak to zrobiła Polska, nawet w wyjątkowo dopuszczonej wysokości 30 proc.

Wcześniej nie było takiej możliwości, ponieważ na poziomie unijnym, za zgodą wszystkich państw ustalono, że do końca 2022 roku w Unii obowiązują stare zasady polityki rolnej, w tym stare zasady podziału funduszy, ustalone w 2013 roku.  Zmiana jest możliwa dopiero od 1 stycznia 2023 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.