fbpx

Jest rejestracja na skośnika buraczaka w buraku. Możesz użyć Coragen 200 SC na szkodnika

Coragen 200 SC z firmy FMC Agro Polska stosowany przez sadowników, producentów warzyw, ziemniaków i kukurydzy uzyskał stałą rejestrację w buraku cukrowym na skośnika buraczaka. W ubiegłym roku produkt był dopuszczony do stosowania przez trzy miesiące od 15 czerwca 2023.

Skośnik buraczak jest trudnym szkodnikiem, którego obecność w Polsce została oficjalnie potwierdzona w 2019 roku.  Ten niepozorny motyl prowadzi skryty tryb życia, dlatego ważny jest prawidłowy monitoring szkodnika – odpowiedni feromon oraz znajomość  wyglądu samców skośnika buraczaka. Gąsienice niszczą liście sercowe buraka. Uszkodzenia tworzą wcześnie wrota dla infekcji grzybowych wywołujących zgnilizny korzeni. Gnicie uszkodzonych​ korzeni wpływa na spadek plonu i obniżenie​ jego jakości. Jednocześnie takie korzenie w​ pryzmie stanowią źródło kolejnych infekcji.

Samasz loteria - baner

Zabieg należy wykonać zaraz po tzw. „piku” nalotu samców, tak aby zapłodnione samice składały jaja przed zabiegiem. Coragen 200 SC pozostaje na otoczce jajowej oraz na roślinie do 2 maksymalnie 3 tygodni (w zależności od fizjologii rośliny i temperatur). Dzięki czemu zwalczane są wyklute i wykluwające się gąsienice, które wchłaniają substancję w momencie żerowania lub wylęgania z jaj.

W sezonie 2024 FMC Agro Polska, przy współpracy z cukrowniami i ich danymi, planuje ułatwić dostęp do danych z monitoringu w całej Polsce. Dostęp do monitoringu zapewni aplikacja na telefony i smartfony o nazwie ARC™ farm intelligence

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.