fbpx
Strona głównaFirmy i produktyJeśli ubezpieczenie, to jakie?

Jeśli ubezpieczenie, to jakie?

Jednym z istotnych problemów obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolniczych jest nieprecyzyjna definicja budynku. W razie szkody, rodzi to możliwość potencjalnych sporów na linii rolnik – ubezpieczyciel. Ponadto ustawowy zakres tego ubezpieczenia nie pokrywa wszystkich ryzyk zagrażających budynkom rolniczym – mówi Mariusz Gilicki z Biura Ubezpieczeń Mienia Grupy Concordia.

Raz do roku rolnik posiadający gospodarstwo rolne musi podjąć decyzję, u którego ubezpieczyciela wznowi swoje ubezpieczenie obowiązkowe (OC). Czy jednak fakt posiadania ubezpieczenia obowiązkowego gwarantuje rolnikowi pełną ochronę? Lepiej się o tym nie dowiedzieć z chwilą wystąpienia szkody.

Bardzo często występujące szkody wodociągowe, upadek drzewa czy uderzenie pojazdu w budynek rolniczy, nie są objęte zakresem obowiązkowego ubezpieczenia budynków. Grupa Concordia przygotowała ofertę ubezpieczenia, które chroni rolników również przed takimi zdarzeniami.
– Chcąc zabezpieczyć rolników przed niekorzystnymi skutkami zdarzeń, których ubezpieczenie obowiązkowe nie przewiduje, przygotowaliśmy produkt Concordia Agro Dom uzupełniający zakres ochrony w odniesieniu do budynku mieszkalnego – mówi Gilicki.

Ubezpieczenie Agro Dom doskonale uzupełnia się z ubezpieczeniem obowiązkowym, chroniąc nie tylko sam budynek mieszkalny, ale również jego stałe elementy, takie jak m.in. piece, wbudowane kuchnie, armaturę, podłogi czy pokrycie ścian oraz ruchomości domowe. W zależności od wartości zgromadzonych ruchomości domowych (sprzęt RTV, AGD, meble i inne elementy wyposażenia), rolnik może wybrać jeden z wariantów ubezpieczenia. Agro Dom zapewnia również ochronę interesów rolnika w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej – informuje Concordia.

opr. MS/Wrp.pl
na podstawie metriałów Prelite Agencja Public Relations

Informacja o firmie:
Concordia wywodzi się z powołanego do życia w 1996 r. w Poznaniu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Wielkopolska”. Założycielami Towarzystwa były środowiska samorządowe Wielkopolski oraz Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
Obecnie sieć sprzedaży Grupy Concordia tworzy 9 oddziałów, 23 Przedstawicielstwa i Agencje Generalne oraz ponad 330 Banków Spółdzielczych, w których dostępne są nasze ubezpieczenia. Składka przypisana brutto Grupy wyniosła w 2007 r. ponad 115 mln. PLN.”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.