fbpx
Strona głównaFirmy i produktyJeśli ubezpieczenie, to jakie?

Jeśli ubezpieczenie, to jakie?

Jednym z istotnych problemów obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolniczych jest nieprecyzyjna definicja budynku. W razie szkody, rodzi to możliwość potencjalnych sporów na linii rolnik – ubezpieczyciel. Ponadto ustawowy zakres tego ubezpieczenia nie pokrywa wszystkich ryzyk zagrażających budynkom rolniczym – mówi Mariusz Gilicki z Biura Ubezpieczeń Mienia Grupy Concordia.

Raz do roku rolnik posiadający gospodarstwo rolne musi podjąć decyzję, u którego ubezpieczyciela wznowi swoje ubezpieczenie obowiązkowe (OC). Czy jednak fakt posiadania ubezpieczenia obowiązkowego gwarantuje rolnikowi pełną ochronę? Lepiej się o tym nie dowiedzieć z chwilą wystąpienia szkody.

Bardzo często występujące szkody wodociągowe, upadek drzewa czy uderzenie pojazdu w budynek rolniczy, nie są objęte zakresem obowiązkowego ubezpieczenia budynków. Grupa Concordia przygotowała ofertę ubezpieczenia, które chroni rolników również przed takimi zdarzeniami.
– Chcąc zabezpieczyć rolników przed niekorzystnymi skutkami zdarzeń, których ubezpieczenie obowiązkowe nie przewiduje, przygotowaliśmy produkt Concordia Agro Dom uzupełniający zakres ochrony w odniesieniu do budynku mieszkalnego – mówi Gilicki.

Ubezpieczenie Agro Dom doskonale uzupełnia się z ubezpieczeniem obowiązkowym, chroniąc nie tylko sam budynek mieszkalny, ale również jego stałe elementy, takie jak m.in. piece, wbudowane kuchnie, armaturę, podłogi czy pokrycie ścian oraz ruchomości domowe. W zależności od wartości zgromadzonych ruchomości domowych (sprzęt RTV, AGD, meble i inne elementy wyposażenia), rolnik może wybrać jeden z wariantów ubezpieczenia. Agro Dom zapewnia również ochronę interesów rolnika w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej – informuje Concordia.

opr. MS/Wrp.pl
na podstawie metriałów Prelite Agencja Public Relations

Informacja o firmie:
Concordia wywodzi się z powołanego do życia w 1996 r. w Poznaniu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Wielkopolska”. Założycielami Towarzystwa były środowiska samorządowe Wielkopolski oraz Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.
Obecnie sieć sprzedaży Grupy Concordia tworzy 9 oddziałów, 23 Przedstawicielstwa i Agencje Generalne oraz ponad 330 Banków Spółdzielczych, w których dostępne są nasze ubezpieczenia. Składka przypisana brutto Grupy wyniosła w 2007 r. ponad 115 mln. PLN.”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.