Jesienne spotkanie z PRP i Pioneer

Rokrocznie ilość opadów jest zmartwieniem wszystkich właścicieli upraw. O ile ziemniaki czy uprawy warzywne na małych areałach można deszczować, o tyle uprawy wielkotowarowe muszą zaspokoić się taką ilością wody, jaka jest dostępna w danym roku.

Jak co roku, na polu Pana Zbigniewa Skorupskiego we wsi Wyszonowice (pow. Strzelin), odbyło się spotkanie polowe organizowane przez PRP Polska oraz firmę nasienną Pioneer.
Celem spotkania była prezentacja nowości odmianowych Pioneer, możliwość oceny łanu i kontroli plonu. PRP Polska prezentowało polową odkrywkę profilu glebowego. Do porównania było stanowisko nawożone nawozami mineralnymi, oraz stanowisko nawożone nawozem PRP SOL.

Oprócz zagadnień typowo agrotechnicznych, można było również oglądać pokaz pracy kosiarki bijakowej Schulte FX 315. W trakcie pokazu prezentowano zastosowanie kosiarki jako rozdrabniarki do resztek po uprawie kukurydzy.Z uwagi na konstrukcję zespołu roboczego, maszyna nadaje się równie doskonale do oczyszczania obrzeży pól z samorośli, również drzewiastych. Zespół tnący radził sobie z łatwością z 3-metrowymi krzakami systematycznie wrastającymi w powierzchnię pola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności