Jesienna promocja… sprzątania

Żegnaj miotło i szufelko: Zamiatarki Kärcher pozwalają na 5-krotnie szybsze sprzątanie chodników, ulic, wjazdów i podwórza. Śmieci umieszczane są przez urządzenie w odpowiednim zbiorniku. Wygodnie, szybko, czysto – i gruntownie!

Bezpyłowe zamiatanie
Kärcher poleca zmechanizowane zamiatanie, czyli sprzątanie z użyciem wysokowydajnych zamiatarek. Najmniejsze zamiatarki z napędem ręcznym osiągają wydajność na poziomie 2300-3000m2/h. Szeroka gama tych urządzeń umożliwia właściwy dobór w zależności od potrzeb tj. wielkości powierzchni i częstotliwości sprzątania. Mechanizacja prac i usuwanie zanieczyszczeń możliwe jest przy pomocy metody szuflowej lub przerzutowej
Do ekonomicznego i efektywnego zamiatania powierzchni zewnętrznych Kärcher poleca kompaktową, ręczną zamiatarkę KM 70/20 C Edition oraz zamiatarkę z zasilaniem spalinowym i odsysaniem pyłu KM 75/40 W P. KM 70/20 C Edition najlepiej sprawdza się na powierzchniach o wielkości do 300m2. Może być stosowana zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków (np. w magazynach). KM 75/40 W P jest przeznaczona do terenów zewnętrznych o wielkości od 300 do 600m2. Wyposażona jest w płaski filtr falisty gwarantujący bezpyłowe zamiatanie.

Szorowanie i odkurzanie
Skuteczne usuwanie utwardzonych zabrudzeń oraz powłok ochronnych wymaga odmiennej techniki czyszczenia i odmiennych urządzeń. Dobór właściwego urządzenia czyszczącego jest związany z rodzajem i wielkością czyszczonej posadzki, a także charakterem prac.
Dogłębne czyszczenie posadzek najlepiej przeprowadzać za pomocą szorowarek. Jesienną promocją zostały objęte trzy modele tych urządzeń: jednotarczowa BDS 33/190 C, kompaktowa BR 40/10 C Adv oraz stanowiąca zupełną nowość na rynku B 40 C-W.
B 40 (dostępna w wersjach z trakcją jezdną – W i bez – C oraz z zasilaniem bateryjnym i sieciowym) to nowa, ręcznie prowadzona szorowarka z systemem wymiennych głowic szczotkowych. Została wyposażona w innowacyjny system inteligentnych kluczy KIK, który zmniejsza ryzyko powstawania usterek na skutek niewłaściwej obsługi maszyny.
Chcąc zadbać o podłogi twarde nie można zapomnieć o dobrym odkurzaczu. W promocji jesiennej Kärcher proponuje uniwersalny, kompaktowy odkurzacz NT25/1Ap. Urządzenie to zbiera suchy oraz wilgotny brud i wodę. Funkcja półautomatycznego oczyszczania filtra zapobiega spadkom siły ssania i wydłuża żywotność płaskiego falistego filtra Eco.

Odkurzanie i czyszczenie ekstrakcyjne
Do codziennego doraźnego i zasadniczego czyszczenia wykładzin dywanowych oraz usuwania plam Kärcher poleca ekonomiczne i skuteczne rozwiązania. Czyszczenie i pielęgnacja wykładzin dywanowych to zadanie dla odkurzaczy oraz urządzeń ekstrakcyjnych firmy Kärcher. Ciche, jednofunkcyjne odkurzacze T 7/1 oraz T 12/1 eco!efficiency doskonale sprawdzają się w hotelach, butikach, restauracjach czy biurach. Kärcher poleca je także firmom sprzątającym. Dzięki optymalizacji technologii przepływu powietrza, przy zastosowaniu turbiny o mocy zaledwie 750W, udało się uzyskać wydajność powierzchniową na poziomie 98% w stosunku do analogicznego odkurzacza wyposażonego w turbinę o mocy 1300 W.
Zasadnicze czyszczenie wykładzin dywanowych oraz tapicerek najlepiej przeprowadzić za pomocą urządzeń ekstrakcyjnych. W jesiennej promocji znajdzie się popularne urządzenie Puzzi 100 Super w wersji Edition z metalową dyszą podłogową i ręczną. Metoda czyszczenia ekstraktorem polega na spryskaniu zabrudzonej powierzchni roztworem środka czyszczącego i odessaniu go wraz z rozpuszczonym brudem w tym samym, bądź w osobnym przejściu roboczym. Czyszczenie metodą jednego przejścia skraca czas schnięcia. Czas ten można skrócić znacznie bardziej stosując dmuchawę AB 84, która może wdmuchiwać powietrze pod wyczyszczoną wykładzinę.

Szczegółowe informacje dotyczące promocji jesiennej na wybrane profesjonalne urządzenia Kärcher na stronie internetowej www.karcher.pl