Jedyna w Polsce śliwkowa choinka

Już 7 grudnia w gminie Lipowa stanie jedyna w Polsce śliwkowa choinka. Ozdabianiem jej zajmą się dzieci z miejscowych szkół, nauczyciele, dyrektorzy, strażacy i wójt gminy.

Gmina Lipowa jest świetnym przykładem na udaną promocję i marketing. Już od jakiegoś czasu działa tam Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej, które promuje swój region przez pryzmat śliwki. Produkowane tam owoce są świetnej jakości, a do tego występuje tam stara odmiana – śliwka żniwka żółtego koloru. Owoce te stały się więc świetnym motywem przewodnim wszystkich podejmowanych tam działań.

W poniedziałek, 7 grudnia, o godz. 10, na placu w centrum Lipowej odbędzie się wspólne ubieranie największej śliwkowej choinki. To pierwsza taka akcja w Lipowej, organizowana przez Urząd Gminy wspólnie ze Stowarzyszeniem Ziemi Lipowskiej.

Dzieci ze szkół z całej gminy miały za zadanie wykonanie świątecznych, śliwkowych ozdób choinkowych. Wszystko po to, żeby wraz z nauczycielami, dyrektorami, strażakami, wójtem gminy, spotkać się 7 grudnia na placu w centrum Lipowej i ubrać jedyną w Polsce śliwkową choinkę stworzoną przez dzieci!

Drzewko przekazane przez Nadleśnictwo Węgierska Górka będzie miało około 10 metrów, więc w jego ubieraniu pomagać będą strażacy, którzy na specjalnej zwyżce będą zawieszać ozdoby przekazane przez dzieci. W czasie ubierania "śliwkowej choinki" odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd, a dzieci będą mogły raczyć się gorącą czekoladą – oczywiście z posmakiem śliwkowym, ciastem śliwkowym i śliwkami w czekoladzie. Na placu pojawi się również Mikołaj, który wręczy nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową.

– Święta to czas spotkań z najbliższymi, wspólnego kolędowania, radności. Mam nadzieję, że nasz pomysł spodoba się mieszkańcom i co roku, przy dźwiękach kolęd, będziemy ubierać największą "śliwkową", choinkę w Polsce – mówi wójt Gminy Lipowa Jan Góra.

Renata Struzik, źródło: Śliwkowa Lipowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności