fbpx
Strona głównaCenyJeden z największych sprzedawców towarów rolnych zawiesza działalność w Rosji

Jeden z największych sprzedawców towarów rolnych zawiesza działalność w Rosji

Louis Dreyfus Co. (LDC), jeden z największych na świecie sprzedawców towarów rolnych, zawiesił swoją działalność w Rosji. O swoim kroku firma poinformowała w piątek.

Louis Dreyfus Co. jest spółką zajmującą się m.in. handlem zbożem. Jak poinformował portal static.farmmedia.com, spółka nie informuje o wpływie inwazji Rosji na Ukrainę, jednak zawiesiła działalność podobnie jak wiele tego typu firm w związku z wstrzymaniem transportu handlowego na Morzu Czarnym.

Trwająca wojna wstrząsnęła rynkami zboża, powodując zdławienie dostaw z Ukrainy i Rosji, które razem odpowiadają za około 30 procent światowego eksportu pszenicy i 20 procent eksportu kukurydzy.

Inny globalny handlarz zbożem, firma Bunge, poinformowała w poniedziałek, że zachodnie sankcje wobec Moskwy w związku z jej inwazją na Ukrainę mogą mieć negatywny wpływ na jej działalność w Rosji.

LDC obsługuje terminal eksportowy zboża na Morzu Azowskim i eksportuje z Rosji łącznie od 1,5 do 3 milionów ton zboża rocznie.

Morze Azowskie zostało zamknięte dla żeglugi z powodu wojny. Rosyjskie porty na Morzu Czarnym pozostają otwarte, ale handlowcy twierdzą, że międzynarodowe firmy i armatorzy niechętnie z nich korzystają z powodu wojny i związanych z nią sankcjami.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.