Jarmark Cysterski w Pelplinie

O tym, jak wspaniale może bawić się zakonnik razem z żebrakiem, rycerzem czy też dwórkami można przekonać się już w najbliższy weekend. Na fascynującą podróż w czasy epoki średniowiecza zapraszają w dniach 19-20 września 2009 r. organizatorzy IX Jarmarku Cysterskiego odbywającego się na terenie dawnego klasztoru cysterskiego w Pelplinie, woj. pomorskie.

Jarmark Cysterski, odbywający się tradycyjnie na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie, nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. Splata się również z obrazem ówczesnych turniejów rycerskich na cześć możnowładców oraz zabaw mieszczańskich i plebejskich, a także ożywia pamięć o dawnej obrzędowości religijnej i kulturze teatralnej trup wędrownych artystów.

Na gości czeka wiele zabaw i konkursów, koncerty, kociewskie jadło i napitki, targ staroci, jak również bogata oferta wyrobów rzemieślniczych z terenu całej Polski. Turyści i mieszkańcy Pelplina będą mogli obejrzeć inscenizacje historyczne, wziąć udział w rycerskich turniejach i zabawach plebejskich. Na placu przed katedrą rozstawią swoje kramy rzemieślnicy, kupcy oraz twórcy ludowi. Jarmark rozpocznie barwny korowód ulicami miasta z towarzyszeniem zespołów grających muzykę dawną, a na pikniku Cysterskie Złoto” można będzie skosztować pysznej szarlotki, jabłecznych powideł oraz innych produktów z jabłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności