Jarmark Adwentowy w Przysieku

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku  organizuje 15 grudnia w swojej siedzibie Jarmark Adwentowy oraz Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.

Celem Jarmarku jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promowanie produktów rolnictwa ekologicznego, regionalnych potraw, rzemiosła i rękodzieła.

Jak informują organizatorzy w ramach imprezy odbędą się kiermasze produktów regionalnych i lokalnych, wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, pokaz wykonywania dekoracji świątecznych, występy zespołów folklorystycznych, promocja wieprzowiny kujawsko-pomorskiej oraz rozstrzygnięcie konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Jego celem jest przede wszystkim zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych oraz prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestnicy pozaszkolnych form edukacyjnych oraz dorośli zamieszkali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Źródło: KPODR