fbpx

Japonia: zwiększona skala kradzieży świń, bydła, owoców i… uli

Wiele przypadków kradzieży produktów rolnych i sprzętu jest zgłaszanych w całym kraju po kwietniu, kiedy rząd wprowadził stan wyjątkowy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażeń COVID-19.

Skradzione przedmioty obejmują świnie, bydło, gruszki, jabłka, warzywa uprawiane na wolnym powietrzu i zbierany ryż po ule i traktory.

Samasz loteria - baner

Ponieważ nie ma statystyk określających kradzież w sektorze rolnym, eksperci twierdzą, że zrozumienie skali szkód jest niezbędne, aby znaleźć środki zaradcze.

Według danych Państwowej Agencji Policji, w okresie od stycznia do sierpnia br. Liczba potwierdzonych przestępstw wyniosła 278 619 i była najniższa od pięciu lat.

Wśród nich liczba przestępstw kradzieży spadła o ponad 30 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, ponieważ policja zintensyfikowała wysiłki w celu rozprawienia się z przestępczością, a wiele sklepów tymczasowo zamknięto w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń COVID-19.

Jednak źródła bliskie policyjnym śledczym twierdzą, że odnoszą wrażenie, że kradzieże w gospodarstwach, choć nie zostały sklasyfikowane jako takie w statystykach, najwyraźniej wzrosły w porównaniu z poprzednimi latami.

W Ota w prefekturze Gunma cały szpinak uprawiany w szklarni został skradziony w połowie kwietnia. Na Hokkaido pod koniec sierpnia ze szklarni w mieście Sunagawa wywieziono 100 kilogramów pomidorów koktajlowych, a z farmy w mieście Ozora 100 kilogramów cebuli.

Kradzieże żywego inwentarza, głównie prosiąt, zdarzają się też jedna po drugiej. Począwszy od 400 świń skradzionych z fermy świń w Maebashi w prefekturze Gunma, w okresie od stycznia do września z gospodarstw w Gunma i sąsiednich prefekturach Tochigi, Ibaraki i Saitama wywieziono łącznie prawie 900 prosiąt i cieląt.

Nagranie z kamery bezpieczeństwa zrobione na fermie świń w Gunma pokazało wtargnięcie trzech osób i minikar, podczas gdy nagranie zrobione na farmie bydła wagyu w Tochigi pokazało trzech mężczyzn wiążących nogi cielęcia i kradnących je.

Kradzież owoców, zwłaszcza wysokiej klasy szczepu Shine Muscat, jest zgłaszana na różnych obszarach, w tym w miastach Minami Alps w prefekturze Yamanashi, Suzaka w prefekturze Nagano i Kiyose w Tokio.

Gruszki zostały skradzione w mieście Kamikawa w Saitamie, a jabłka w mieście Aomori.

W mieście Takasaki w Gunma skradziono łącznie 1650 gruszek i 200 pęczków winogron Shine Muscat z czterech farm w ciągu dziesięciu dni. Większość schwytanych podejrzanych została zatrzymana na miejscu.

W mieście Nakano w Nagano dwie wietnamskie kobiety, które ukradły winogrona Shine Muscat, zostały znalezione przez zarządcę farmy, a jedna z nich została aresztowana pod zarzutem napadu, który spowodował obrażenia ciała po rzekomym ugryzieniu kierownika w rękę.

W Yame w prefekturze Fukuoka 79-letni mężczyzna został aresztowany na miejscu pod zarzutem kradzieży winogron Shine Muscat.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.