Japonia: zwiększona skala kradzieży świń, bydła, owoców i… uli

Fot. https://japan-agritrading.com

Wiele przypadków kradzieży produktów rolnych i sprzętu jest zgłaszanych w całym kraju po kwietniu, kiedy rząd wprowadził stan wyjątkowy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażeń COVID-19.

Skradzione przedmioty obejmują świnie, bydło, gruszki, jabłka, warzywa uprawiane na wolnym powietrzu i zbierany ryż po ule i traktory.

Ponieważ nie ma statystyk określających kradzież w sektorze rolnym, eksperci twierdzą, że zrozumienie skali szkód jest niezbędne, aby znaleźć środki zaradcze.

Według danych Państwowej Agencji Policji, w okresie od stycznia do sierpnia br. Liczba potwierdzonych przestępstw wyniosła 278 619 i była najniższa od pięciu lat.

Wśród nich liczba przestępstw kradzieży spadła o ponad 30 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, ponieważ policja zintensyfikowała wysiłki w celu rozprawienia się z przestępczością, a wiele sklepów tymczasowo zamknięto w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń COVID-19.

Jednak źródła bliskie policyjnym śledczym twierdzą, że odnoszą wrażenie, że kradzieże w gospodarstwach, choć nie zostały sklasyfikowane jako takie w statystykach, najwyraźniej wzrosły w porównaniu z poprzednimi latami.

W Ota w prefekturze Gunma cały szpinak uprawiany w szklarni został skradziony w połowie kwietnia. Na Hokkaido pod koniec sierpnia ze szklarni w mieście Sunagawa wywieziono 100 kilogramów pomidorów koktajlowych, a z farmy w mieście Ozora 100 kilogramów cebuli.

Kradzieże żywego inwentarza, głównie prosiąt, zdarzają się też jedna po drugiej. Począwszy od 400 świń skradzionych z fermy świń w Maebashi w prefekturze Gunma, w okresie od stycznia do września z gospodarstw w Gunma i sąsiednich prefekturach Tochigi, Ibaraki i Saitama wywieziono łącznie prawie 900 prosiąt i cieląt.

Nagranie z kamery bezpieczeństwa zrobione na fermie świń w Gunma pokazało wtargnięcie trzech osób i minikar, podczas gdy nagranie zrobione na farmie bydła wagyu w Tochigi pokazało trzech mężczyzn wiążących nogi cielęcia i kradnących je.

Kradzież owoców, zwłaszcza wysokiej klasy szczepu Shine Muscat, jest zgłaszana na różnych obszarach, w tym w miastach Minami Alps w prefekturze Yamanashi, Suzaka w prefekturze Nagano i Kiyose w Tokio.

Gruszki zostały skradzione w mieście Kamikawa w Saitamie, a jabłka w mieście Aomori.

W mieście Takasaki w Gunma skradziono łącznie 1650 gruszek i 200 pęczków winogron Shine Muscat z czterech farm w ciągu dziesięciu dni. Większość schwytanych podejrzanych została zatrzymana na miejscu.

W mieście Nakano w Nagano dwie wietnamskie kobiety, które ukradły winogrona Shine Muscat, zostały znalezione przez zarządcę farmy, a jedna z nich została aresztowana pod zarzutem napadu, który spowodował obrażenia ciała po rzekomym ugryzieniu kierownika w rękę.

W Yame w prefekturze Fukuoka 79-letni mężczyzna został aresztowany na miejscu pod zarzutem kradzieży winogron Shine Muscat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności