fbpx
Strona głównaWiadomościJanusz Kowalski wiceministrem rolnictwa

Janusz Kowalski wiceministrem rolnictwa

Jak ustaliło RMF FM polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski zastąpił Norberta Kaczmarczyka na stanowisku wiceministra rolnictwa. Według nieoficjalnych informacji, premier podpisał już powołanie Kowalskiego na nową funkcję.

Norbert Kaczmarczyk we wtorek stracił stanowisko wiceministra rolnictwa. O polityku zrobiło się głośno po wystawnym weselu oraz ujawnieniu przez media niejasności wokół jego majątku.

Według informacji RMF FM, Solidarna Polska dostała od koalicjanta dowolność w wyborze kandydata na następcę Norberta Kaczmarczyka. Wskazanie Janusza Kowalskiego nie było przypadkowe. Był on wiceministrem aktywów państwowych w latach 2019-2021 r. Został odwołany po tym, jak otwarcie krytykował premiera za negocjacje unijnego budżetu i politykę energetyczną. Ziobryści uważali, że Kowalski został zdymisjonowany bezzasadnie i od półtora roku domagali się jego przywrócenia.

Janusz Kowalski urodził się 11 kwietnia 1978 r w Opolu. Z zawodu jest prawnikiem. W 2019 r. po raz pierwszy dostał się do Sejmu, zdobywając w wyborach 20973 głosów. Należy do sejmowej komisji ustawodawczej, komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach, komisji spraw zagranicznych i podkomisji stałej ds. nowelizacji prawa cywilnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.