fbpx

Jakie nawozy dolistne w niższych temperaturach?

Odpowiednie odżywienie upraw ozimych zapobiega powstawaniu niedoborów w okresie jesiennym. Zapewnia też roślinom energię potrzebną do intensywnego wzrostu z początkiem wiosennej wegetacji. Agrii Polska podpowiada, jakie produkty można użyć.

Baner Kuhn

Niższe temperatury w okresie późnej jesieni i wczesnej wiosny spowalniają procesy metaboliczne roślin, w konsekwencji utrudniając pobór składników odżywczych przez korzenie. Wsparciem w zabiegach agrotechnicznych może być nawożenie dolistne z użyciem produktów krystalicznych, które charakteryzuje wysoka koncentracja składników, znakomita rozpuszczalność oraz bardzo dobra przyswajalność pierwiastków w chłodniejszych warunkach.

Bogactwo składników i precyzja w działaniu

Nawozy dolistne foliQ w formie kryształów to specjalistyczne formulacje, opracowane z myślą o różnorodnych potrzebach roślin uprawnych. Charakteryzują się bogatym składem działającym w różnych fazach rozwojowych. Krystaliczna forma i wysoka jakość komponentów użytych do produkcji umożliwiają przygotowanie łatwo rozpuszczalnego, stabilnego i jednorodnego roztworu, który jest szybko przyswajany przez rośliny, nawet przy ograniczonej aktywności metabolicznej wynikającej z chłodniejszej pogody. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegów nawożenia nie tylko wczesną wiosną, ale również późną jesienią, gdy inne nawozy nie wykazują tak efektywnego działania.

Skuteczność makro i mikroelementów

W formie kryształów dostępne są zarówno nawozy makro, jak i mikroelementowe. Efektywne dokarmienie większości roślin uprawnych, zapewnia foliQ Magsk-op. Wysoka koncentracja azotu, potasu, magnezu i siarki w składzie pozwala na efektywne i szybkie odżywienie, a w efekcie zrównoważony wzrost, rozwój i plonowanie uprawy. Nawóz znacząco zwiększa odporność na suszę i wyleganie, pomaga rozwinąć mocny system korzeniowy oraz wpływa na wysoki wiosenny wigor.

Bogate w mikroelementy foliQ CynBoFos, foliQ CuMnS i foliQ BorMnS to wieloskładnikowe nawozy do profilaktycznego i interwencyjnego przeciwdziałania jesienno-zimowym niedoborom w uprawach min. rzepaku czy zboża. Formulacje zawierające azot i szereg kluczowych mikroskładników wykazują działanie kierunkowe, obniżając podatność roślin na ataki patogenów chorobotwórczych i podnosząc tolerancje na niekorzystne warunki pogodowe.

Baner Kioti
SDF baner
Baner McHale
Baner forum mleko
Baner Kuhn

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze posty

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.