fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychJakie ceny zbóż i rzepaku na Ukrainie?

Jakie ceny zbóż i rzepaku na Ukrainie?

Zbiory jęczmienia ozimego u naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się już dawno. Znamy już stawki, jakie oferowane są za to zboże. Sprawdzamy także, jak kształtują się tam ceny pszenicy i rzepaku.

W naddunajskich portach Reni i Izmaił, właściwie jedynych działających obecnie na terenie Ukrainy stawki za jęczmień wynoszą zazwyczaj od 170 do 190 dolarów za tonę, co w przeliczeniu daje od ok. 760 do ok. 850 zł/t. Nie brakuje jednak stawek o wiele niższych, jak nawet 120 USD za tonę, a więc zaledwie niecałe 536 zł/t.

Co z pozostałymi zbożami? Stawki są dość zróżnicowane; za pszenicę można otrzymać 280-340 dolarów za tonę, co daje w przeliczeniu na złotówki 1252-1521 zł/t, choć nie brakuje ofert tańszych. Wiele zależy od sprzedawanej ilości i jakości ziarna.

Ceny rzepaku oscylują zwykle w granicach ok. 600-660 USD za tonę, czyli 2684-2952 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.