fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówJakie ceny nawozów w Krajowej Grupie Spożywczej? Czy faktycznie są atrakcyjne?

Jakie ceny nawozów w Krajowej Grupie Spożywczej? Czy faktycznie są atrakcyjne?

Od pewnego czasu rolnicy mogą kupować nawozy bezpośrednio w Krajowej Grupie Spożywczej. Spółka dystrybuuje nawozy Grupy Azoty i Anwilu. Dziś udało nam się dodzwonić do jednego z punktów sprzedaży KGS i sprawdzić ceny niektórych nawozów.

Pomimo, że sprzedawca ze względu na natłok obowiązków nie poświęcił nam zbyt wiele czasu (nawiasem mówiąc dodzwonienie się do któregoś z punktów dystrybucji nie należy do zadań łatwych), dowiedzieliśmy się o cenach niektórych nawozów. W zapowiedziach nawozy w KGS miały być tańsze od dotychczasowych cen rynkowych. I jeżeli możemy w ogóle dzisiaj użyć sformułowania, że nawozy są w atrakcyjnej cenie, to relatywnie w KGS są. Przynajmniej względem chociażby puławskiego Agrochemu.

Na ten przykład Pulan (saletra amonowa 34,4 proc. N) kosztuje w detalu 3560 zł wobec 3595 w Agrochemie (tutaj należy wziąć pod uwagę, że cennik dotyczy wysyłek całosamochodowych 24 t i ew. doliczyć jeszcze marżę sprzedawcy). Cena RSM-u 32 proc. to w KGS 3290 zł/t wobec 3390 w Agrochemie. Saletrzak 27 Standard Plus kosztuje 3260 zł/t wobec 3400 zł w Agrochemie. Holist PK15-30 kosztuje 3680 zł/t wobec 3660 zł/t w Agrochemie, a Polifoska 5 [NPK(MgS)] 5-15-30 (2-7) kosztuje 3960 zł/t wobec 4010 zł/t w Agrochemie.

Powstaje jednak pytanie o szerszą dostępność nawozów z KGS; nasz rozmówca przyznał, że sprzedaje nawozy tylko okolicznym rolnikom, a przecież Grupa ma jak na razie zaledwie 9 punktów dystrybucji w 6 województwach.

Zobacz także:

Co dla rynku nawozów będzie oznaczało przedłużenie umowy zbożowej?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.