fbpx

Jaki będzie 2022 r. dla hodowców bydła mlecznego wg Corteva Agriscience?

Jak obniżyć koszty produkcji pasz objętościowych? Hanna Nowak z Corteva Agriscience radzi, aby w produkcji królowej pasz, czyli kiszonki z kukurydzy postawić na nowości – odmiany P8240 i P8683, a zebrany materiał odpowiednio zabezpieczyć inokulantami.

Rok 2022 zaczął się od wielu podwyżek. Podwyżki te niestety nie ominęły branży rolnej. Dlatego głównym elementem i wyzwaniem dla producentów mleka będzie utrzymanie zysku jakie generowali w latach ubiegłych. W tym roku produkcji zwierzęcej, w szczególności kosztom produkcji pasz, trzeba przyjrzeć się jeszcze dokładniej.

Kluczowe jest wyeliminowanie wszelkich możliwych miejsc, w których może dochodzić do obniżenia jakości pasz objętościowych, co w konsekwencji wpływa na ilość i jakość produkowanego mleka.

Na rok 2022 Corteva Agriscience poleca dwie nowe odmiany kukurydzy marki Pioneer.

P8240 – to odmiana w typie dent, którą charakteryzuje wysoka strawność. Kiszonki wyprodukowane z kukurydzy tej odmiany mają wysoką zawartość skrobi, która dobrze rozkłada się w żwaczu. Efektem jest wysoka energetyczność kiszonki, bardzo dobrze przyjmowanej przez zwierzęta. Przekłada się to oczywiście na wzrost produkcji mleka.

P8683 – kolejna nowość marki Pioneer, która cechuje się dużymi rozłożystymi roślinami o mocnej łodydze. To dobra baza do przygotowania kiszonki, którą możemy zapełnić nasze silosy.

W 2022 istotna jest dobra dbałość o zebrany materiał i odpowiednie zabezpieczenie go inokulantami. Pozwala to ograniczyć ewentualne straty.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.