fbpx
Strona głównaFilmy i firmyJaką przyjąć strategię nawożenia rzepaku na wiosnę? Wykład prof. Witolda Szczepaniaka

Jaką przyjąć strategię nawożenia rzepaku na wiosnę? Wykład prof. Witolda Szczepaniaka [video]

Jaką przyjąć strategię nawożenia rzepaku na wiosnę? Czy wprowadzić modyfikacje w przyjętym przez nas  nawożeniu. Kiedy powinniśmy podać azot i jak poprawić jego wykorzystanie?

W tym roku wielu z nas oszczędziło na nawożeniu obniżając dawki azotu, zatem kuszące jest powtórzyć tę strategię nadchodzącej wiosny. Czy to się może udać? Kiedy można sobie na to pozwolić? Po jakie nawozy sięgnąć, aby w krótkim czasie do kwitnienia składnik zdążył się przemieścić? Co się stanie, gdy opóźnimy nawożenie? To pytania, które pojawiają się wśród plantatorów. Podpowiedzi odnośnie strategii wiosennego nawożenia azotem w najbliższym sezonie udziela dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach Akademii Rzepaku.

Źródło: akademiarzepaku.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.