Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?

Polska Fundacja im. Roberta Schuman wspólnie ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Fundacją Konrada Adenauera organizuje XIX edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”? Jego celem jest zaangażowanie młodzieży z obszarów wiejskich do większej aktywności pozaszkolnej. A także zwiększenie liczby młodych osób z małych wsi i miejscowości, które po edukacji ponadgimnazjalnej udają się na studia wyższe. Nagrodą w konkursie dla najlepszych prac, jest bowiem indeks na wyższą uczelnię rolniczą.

W konkursie „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” wziąć udział mogą wszyscy uczniowie klas maturalnych i przedmaturalnych szkół rolniczych i szkół ponadgimnazjalnych .
Jak udało się nam dowiedzieć tym roku zadanie uczestników będzie przygotowanie projektu modernizacji wybranego gospodarstwa rolnego. Powinien on zawierać kompleksowy opis dotychczasowego stanu gospodarstwa, projekt zmian, źródła ich finansowania, rachunek oraz bilans ekonomiczny.

 Autorzy najlepszych projektów będą zaproszeni na finał konkursu, który polega na przeprowadzeniu rozmowy na temat przygotowanej pracy. Członkami komisji konkursowej są eksperci szkół rolniczych. Spośród finalistów komisja wybiera laureatów konkursu, którzy otrzymują indeks wybranej przez siebie szkoły wyższej biorącej udział w programie.

Inauguracja konkursu odbędzie się podczas konferencji 10 listopada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W związku z Międzynarodowym Rokiem Gleb tematem przewodnim spotkania będą ,,Współczesne zagrożenia dla funkcji gleb w Polsce i Europie’’.

– W czasie konferencji podamy szczegóły związane z uczestnictwem w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu, w którym główną nagrodą dla laureatów są indeksy wyższych uczelni rolniczych w Polsce. Podczas spotkania laureaci poprzednich edycji podzielą się z uczestnikami konferencji swoim doświadczeniem z udziału w konkursie, przedstawią zwycięskie prace konkursowe oraz zaprezentują wdrażane już w życie zmiany uwzględnione w projekcie modernizacyjnym – informuje Mateusz Lewandowski , koordynator konkursu z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności