fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeJak rozwiązać problemy związane ze sprzedażą świń?

Jak rozwiązać problemy związane ze sprzedażą świń?

Producenci trzody chlewnej domagają się o ujednolicenia interpretacji obowiązujących przepisów i skrócenie do minimum 21 dni okresu przetrzymywania trzody przeznaczonej na sprzedaż, aby nie blokować zapotrzebowania na mięso i jego przetwory.

Problem ze sprzedażą świń występuje w sytuacji, gdy do stada podstawowego przemieszczane są zwierzęta z innych gospodarstw. Wówczas to,  zwierzęta przeznaczone do sprzedaży, powinny pozostać w gospodarstwie jeszcze przez kolejne 30 dni.

– Rolnicy zgłaszają, że w przypadku gdy trzeba kupić wcześniej prosięta (bo taka jest sytuacja), a sztuki przeznaczone do sprzedaży muszą pozostać w gospodarstwie dodatkowo 30 dni, wówczas przerastają, a rolnik traci podwójnie, bo otrzyma niższą cenę i poniesie wyższe koszty. Niektóre zakłady przetwórcze różnie interpretują przepisy – niektóre kupują bez problemu, inne kupują, ale za to z obniżoną strefą, co wiąże się automatycznie z niższą ceną – uzasadnia Gustaw Jędrejek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.