Jak racjonalnie zarządzać budżetem nawożenia?

Na to pytanie odpowiadano podczas Centralnej Panoramy Pól Timac Agro Polska na polach ZDOO w Śremie Wójtostwie, zorganizowanych 21 czerwca br.

Organizatorzy przybyłym gościom przygotowali szeroki przekrój technologii nawożenia z wykorzystaniem produktów Timac Agro, m.in. w pszenicy ozimej, jęczmieniu jarym, rzepaku ozimym, kukurydzy oraz burakach ćwikłowych. W kilkudziesięciu kombinacjach dla poszczególnych gatunków można było porównać efekty stosowania np. nawozów: Physiomax 975, Sulfammo, Eurofertil Top, Physiostart, PinKstart, Fertiactyl, Fertileader, Brio S, Brio P. 
Podczas spotkania wielu wskazówek z zakresu żywienia roślin udzielał dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Specjalista zwracał uwagę na wybór stanowiska i zmianowanie w uprawie rzepaku w kontekście samosiewów i rozwoju chorób. Podkreślał rolę korzenia w odżywieniu rośliny. W sezonie 2015/16 z powodu ciepłej jesieni na wielu plantacjach system korzeniowy został uszkodzony przez szkodniki, co przełożyło się na jego mniej efektywne funkcjonowanie – mówił dr Witold Szczepaniak.