Jak optymalizować koszty funkcjonowania farm wiatrowych?

“Farmy wiatrowe w obliczu niekorzystnych zmian w otoczeniu regulacyjnym i rynkowym – możliwości przeciwdziałania” – to tytuł seminarium organizowanego 6 września w Warszawie (ul. Szkolna 2/4 – sala 17 przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Jak udało się nam ustalić podczas seminarium omówione zostaną możliwości ochrony przed zwiększonym wymiarem podatku od nieruchomości,  sposoby na uniknięcie monopolu sprzedawcy zobowiązanego w okresie gdy obowiązuje cena URE oraz na przygotowanie się do rynku bez ceny URE a także   mechanizmy rozliczeń sprzedaży energii elektrycznej do sprzedawcy zobowiązanego od 1 lipca 2016 i faktyczne koszty bilansowania według interpretacji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

–  Nasi eksperci wskażą, jak korzystając z outsourcingu zarządzania aktywami optymalizować koszty operacyjne funkcjonowania farm wiatrowych oraz jak obniżać kosztu serwisu O&M poprzez wykorzystanie usług niezależnych firm serwisowych. Tematem, który z pewnością zainteresuje uczestników, będą możliwości restrukturyzacji zadłużenia farm wiatrowych – informuje PSEW

Przyjęte w pierwszej połowie bieżącego roku regulacje tzw. ustawa odległościowa oraz nowelizacja ustawy o OZE, w sposób fundamentalny zmieniły warunki funkcjonowania farm wiatrowych w Polsce i postawiły ich właścicieli w obliczu nowych wyzwań.

Jak podkreśla PSEW załamanie się rynku zielonych certyfikatów, zagrożenie podatkiem od nieruchomości, koniec ceny URE, rosnące koszty dostępu do rynku (koszt profilu, koszt bilansowania) powodują, że w najbliższych miesiącach wiele spółek z sektora energetyki wiatrowej może mieć problem z regulowaniem bieżących zobowiązań wobec banków.

Źródło: PSEW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności