Jak inwestować w elektrownie wiatrowe? – dowiedz się więcej

Bezpłatną konferencję Energia z wiatru – jak inwestować w odnawialne źródła energii”, organizuje 25 maja 2010 r. w Warszawie dziennik “Rzeczpospolita”. Różne aspekty energetyki wiatrowej omówią przedstawiciele firm i organizacji wyspecjalizowanych w realizacji projektów proekologicznych. Mowa będzie m.in. o leasingu – nowatorskim i efektywnym sposobie finansowania elektrowni wiatrowych.”

EkoLeasing – specjalny produkt umożliwiający kompleksowe finansowanie elektrowni wiatrowych, firma BZ WBK Finanse & Leasing wprowadziła na rynek, jako pierwszy leasingodawca w Polsce, w roku 2009. Oferta dotyczy leasingu finansowego oraz operacyjnego, również w formie leasingu zwrotnego. Skorzystać z niej mogą przedsiębiorcy oraz rolnicy indywidualni inwestujący zarówno w nowe, jak i używane elektrownie. Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny zobowiązuje Polskę do produkcji 15% energii pochodzącej z odnawialnych źródeł od 2015 roku. Spory udział w jej wytworzeniu będzie miała właśnie technologia wiatrowa. Wsparcie unijne dla źródeł energii odnawialnej kreuje więc spory rynek dla firm finansujących, w tym firm leasingowych – mówi Tomasz Górski, koordynator ds. leasingu elektrowni wiatrowych w BZ WBK Finanse & Leasing.

O ile wiedza na temat energii wiatrowej jest coraz powszechniejsza, o tyle praktyczna realizacja tego typu inwestycji nadal nie jest łatwa. Jedna z przyczyn to właśnie ograniczona oferta finansowania takich rozwiązań – dodaje Daniel Mrozek, odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w BZ WBK Finanse & Leasing.

Konferencja Energia z wiatru – jak inwestować w odnawialne źródła energii” odbędzie się 25 maja o godz. 10.00 br. w siedzibie “Rzeczpospolitej” przy ul. Prostej 51 w Warszawie. W programie spotkania znajdują się m.in. wizja energetyki wiatrowej w Polsce do 2020 roku, źródła finansowania energetyki wiatrowej oraz nowelizacja prawa energetycznego. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Źródło: ComPress