Jaguar F-Pace ma moc!

Jaguar Land Rover wypuścił na rynek nowy model F-Pace, a w nim nie tylko nowy wygląd i kabina, ale też moc, która kryje się pod maską i zaawansowane technologie, dzięki którym jazda jest jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna.

Nowy Jaguar F-PACE to sportowy crossover, zaprojektowany i skonstruowany z naciskiem na osiągi, szybkość reakcji i jakość wykończenia, a także na niezrównaną dynamikę i codzienną wszechstronność. Całkowicie nowy Jaguar F-PACE, wykorzystuje lekką konstrukcję aluminiową z cechami inspirowanymi modelem F-TYPE, np. potężnymi tylnymi nadkolami, wlotami powietrza w zderzaku oraz charakterystyczną grafiką tylnych lamp.

Wersja tylnonapędowa ze 180-konnym silnikiem wysokoprężnym i przekładnią ręczną waży zaledwie 1665 kg i emituje tylko 129 g/km CO2. Z 380-konnym, doładowanym silnikiem benzynowym V6 pochodzącym z modelu F-TYPE pod wyprofilowaną aluminiową maską, nowy F-PACE przyspiesza 0-100 km/h w zaledwie 5,5 sekundy i osiąga elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h.

Takie elementy, jak wąskie reflektory full-LED, kute 22-calowe obręcze, czy krótki przedni zwis przenoszą wizję stylistyczną z modelu koncepcyjnego C-X17 do produkcyjnego. Kabina jest ręcznie wykończona, a bagażnik ma pojemność 650 litrów. W środku znajdziemy InControl Touch Pro – najbardziej zaawansowany na świecie system multimedialny zaprojektowany przez firmę Jaguar Land Rover. Przypominający tablet ekran dotykowy o przekątnej 10,2 cala jest intuicyjny w obsłudze i oferuje grafikę o doskonałej jakości.

Model standardowo jest wyposażony w system Torque Vectoring i elektryczne wspomaganie układu kierowniczego dostrojone w taki sposób, by zapewnić jak najlepsze wyczucie i reakcję.

Dla najbardziej wymagających kierowców przeznaczony jest układ Configurable Dynamics: po raz pierwszy użyty w modelu F-TYPE. Umożliwia on indywidualne ustawienia przepustnicy, automatycznej przekładni, układu kierowniczego oraz systemu Adaptive Dynamics, jeśli samochód jest w niego wyposażony.

 – To crossover o wysokich osiągach i doskonałych właściwościach trakcyjnych, który zapewnia przy tym bezproblemową, komfortową jazdę. Design inspirowany modelem F-TYPE łączy spektakularny wygląd z przestronnym wnętrzem oraz wyjątkowo dużym bagażnikiem. Wraz z nowym systemem multimedialnym, najbardziej zaawansowanym napędem na wszystkie koła i całą masą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa czynnego, nowy model F-PACE czyni każdą podróż lepszym, przyjemniejszym doświadczeniem – wyjaśnia Kevin Stride, dyrektor ds. linii modelowej, Jaguar F-PACE

Układ Adaptive Surface Response (ASR), opracowany na podstawie opatentowanej przez Land Rovera i nagradzanej technologii Terrain Response, czyni system AWD jeszcze skuteczniejszym w trudnych warunkach. Będący elementem systemu Jaguar Drive Control układ ASR rozpoznaje rodzaj nawierzchni i optymalizuje ustawienia jednostki napędowej i systemu Dynamic Stability Control. Zastosowany po raz pierwszy w nowym modelu XF układ ASR został rozbudowany o trzeci tryb jazdy — w głębokim śniegu i po szutrze.

F-PACE został skonstruowany w taki sposób, by spełnić najsurowsze na świecie normy bezpieczeństwa i zapewnia wyjątkowo wysoki poziom ochrony pasażerów i pieszych. Dzięki zastosowaniu licznych zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę równie wysoki jest standard bezpieczeństwa czynnego. Najnowocześniejsza kamera stereoskopowa w sercu autonomicznego systemu hamowania awaryjnego posiada teraz, po raz pierwszy w Jaguarze, funkcję wykrywania pieszych. Kamera ta obsługuje także systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, rozpoznawania znaków, inteligentnego ogranicznika prędkości i monitorowania stanu zmęczenia kierowcy.

W nowym modelu F-PACE swoją światową premierę świętuje także technologia Activity Key Jaguara. Ta odporna na wilgoć i wstrząsy bransoletka ze zintegrowanym transponderem, debiutująca w tym segmencie, ułatwia prowadzenie aktywnego trybu życia, gdyż pozwala zamknąć pilota bezpiecznie w pojeździe – bezcenne, gdy kierowca chce posurfować lub popływać kajakiem.

Zamknięcie nowego modelu F-PACE za pomocą Activity Key powoduje wyłączenie zostawionych wewnątrz pilotów. Activity Key działa na tych samych częstotliwościach radiowych, co pozostałe kluczyki i jest używany do blokowania i odblokowywania zamków samochodu poprzez przytrzymanie go blisko litery J w napisie Jaguar na pokrywie bagażnika. Activity Key nie ma baterii, więc nie trzeba się martwić o jej wymianę.

Nowy model F-PACE występuje w następujących wersjach: F-PACE Pure, F-PACE Prestige, F-PACE Portfolio, F-PACE R-Sport, F-PACE S, F-PACE First Edition.

Renata Struzik, źródło: Jaguar Land Rover

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności