Jacek Dubiński nowym prezesem KRUS

W dniu 3 marca, premier Jarosław Kaczyński, powołał nowego prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Został nim, pełniący dotychczas funkcję wiceprezesa tej jednostki, 45-letni Jacek Dubiński (na zdjęciu).

Jacek Dubiński urodził się 8 stycznia 1962 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył Uniwersytet Warszawki na Wydziale Nauk Ekonomicznych. J. Dubiński ma dość spory staż pracy w jednostkach publicznych. W latach 1990-94 pracował w Ministerstwie Finansów, po czym do 1997 w Urzędzie Rady Ministrów, jako doradca ministra. Przez kolejne 3 lata, pełnił funkcję dyrektor Biura Administracyjno-Budżetowego w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Stanowiska dyrektorskie obejmował również w dalszej karierze. Był dyrektorem zarządu w Funduszu Składkowym Ubezpieczenia Społecznego, następnie w latach 2003-2006 sprawował funkcję dyrektora Departamentu Organizacyjno-Gospodarczego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dubiński, tylko na 4 miesiące przerwał karierę urzędnika państwowego. Było to w roku 1999, kiedy pracował jako główny specjalista finansowy koncernu Daewoo.
Od sierpnia 2006 roku, aż do 3 marca 2007 pełnił funkcje wiceprezesa KRUS. Z dniem 3 marca premier Kaczyński mianował go prezesem tejże jednostki.

MS

N