Izby rolnicze proponują sposób na walkę z podróbkami nawozów i środków ochrony roślin

Zdaniem rolników w związku z tym, że coraz częściej zdarza się, że oferuje się im  podrobione środki ochrony roślin oraz nawozy mineralne, a nie ma możliwości z chwilą realizacji transakcji zweryfikowania danego produktu pod względem oryginalności, należy stworzyć narzędzie, które pozwoli podczas zakupu upewnić się, czy dany produkt jest bezpieczny.

Podlaska Izba Rolnicza postuluje o  umożliwienie skontrolowania danego produktu poprzez stronę internetową ministerstwa rolnictwa, gdzie po wpisaniu nr. partii produktu, oraz nazwy handlowej uzyskamy możliwość informacji o danym preparacie w szczególności takie jak: miejsce wyprodukowania, kraj pochodzenia, ilość danej partii, wielkość opakowania oraz termin przydatności i nazwę podmiotu wprowadzającego dany nawóz/preparat na polski rynek .

Zdaniem Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa PIR, takie rozwiązanie ułatwi rolnikom możliwość sprawdzenia pochodzenia danego produktu i prawidłowe wywiązywanie się z nałożonych prawem zobowiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności