fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeIzby nie rezygnują z walki o ODR-y

Izby nie rezygnują z walki o ODR-y

W dniu dzisiejszym minister Marek Sawicki spotkał się z Prezydium Rady Krajowej Izb Rolniczych. Omawiano najważniejsze, aktualne sprawy polskiego rolnictwa, w tym przyszłość doradztwa rolniczego, nad którymi nadzór od 1 sierpnia br., przejmują samorządy wojewódzkie.

Ośrodki Doradztwa Rolniczego były dotychczas pod nadzorem resortu rolnictwa. Od kilku lat, na fali dyskusji o przyszłość doradztwa rolniczego w Polsce, powstawały liczne projekty. Jednym z nich było przekazanie nadzoru nad ODR-ami izbą rolniczym. Taki system funkcjonuje w wielu krajach Europy Zachodniej. Rząd przystał na sugestie samorządu rolniczego, ale tylko częściowo. Zgodnie z nowymi przepisami samorząd województwa może, ale nie musi, przekazać dany ośrodek izbie rolniczej.

Mimo tego izby nie rezygnują z walki. Podczas spotkania z ministrem Sawickim, jej przedstawiciele zaproponowali przeprowadzenie dyskusji na temat ewentualnego przejęcia doradztwa przez samorząd rolniczy.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.