Izby apelują  o powołanie „zespołów problemowych” w rolnictwie

Krajowa Rada Izb Rolniczych postuluje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o powołanie „zespołów problemowych” w rolnictwie, które miałyby składać się z rolników, przetwórców i przedstawicieli sieci handlowych.

– W ostatnim czasie rolnicy spotykają na swojej zawodowej drodze coraz więcej problemów, z którymi przychodzi im się zmierzyć, jak np. nagły wzrost cen środków produkcji, zaniżone ceny skupu czy nowe wymagania, którym musza sprostać w bardzo krótkim czasie. Dlatego zdaniem samorządu rolniczego istnieje konieczność wypracowania wspólnych stanowisk, które byłyby przygotowane przez przedstawicieli następujących grup: producent (rolnik) – przetwórca – sieci handlowe – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Według izb rolniczych takie spotkania powinny odbywać się co najmniej raz na kwartał, a po wspólnych obradach opracowany byłby raport  – dokument np. w sprawie cen minimalnych.

Spotkania te byłyby organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju
Wsi we współpracy z samorządem rolniczym i przy udziale przedstawicieli wojewódzkich izb rolniczych.

Tylko czy oby na pewno przetwórcom i sieciom handlowym zależy na wypracowywaniu wspólnych stanowisk z rolnikami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności