fbpx
Strona głównaPozostałeIX Dni Kukurydzy woj. mazowieckiego i łódzkiego

IX Dni Kukurydzy woj. mazowieckiego i łódzkiego

Organizatorzy IX Dni Kukurydzy województw Mazowieckiego i Łódzkiego zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 7 października 2007 r. Impreza, choć regionalna, przyciąga wielu wystawców i zwiedzających. Redakcja Wiadomości Rolnicze Polska jest patronem medialnym imprezy.

Impreza rozpocznie się o godz. 900 we wsi Skrzelew gm. Teresin pow. SochaczewW tym roku, będzie to już dziewiątą edy cję tej największej branżowej wystawy na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.

W programie przewidziane jest między innymi:
– zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę
– zwiedzanie poletek herbicydowych i nawozowych
– prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej
– wystawa sprzętu rolniczego
– pokaz użytkowania maszyn rolniczych
– kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych.

Dodatkową atrakcją będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.

Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, prezentowane są poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych. Będzie więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami.

Patronat nad IX Dniami Kukurydzy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi , Krajowa Rada Izb Rolniczych, Wojewoda Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Płockiego, Starosta Powiatu Sochaczewskiego, Starosta Powiatu Łowickiego, Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Tradycyjnie w święcie będzie uczestniczyć wielu wspaniałych gości między innymi Ambasador Ambasady Meksyku Fancisco Jose Cruz Gonzalez

opr. MS, Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.