IV Kiermasz Świąteczny

Pod hasłem „Polska Smakuje” w dniach 26 – 28 marca w godzinach od 10.00 do 18.00 przed wejściem do siedziby Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ulicy Wspólnej 30 w Warszawie  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu organizuje IV Kiermasz Świąteczny.

Wystawcami będą producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych z całego kraju. Na stoiskach będzie można kupić wszystko to, co przyda się na wielkanocnym stole począwszy od smakowitych potraw, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi. Podczas kiermaszu będzie można kupić wędliny i wypieki przygotowane według tradycyjnych, regionalnych receptur, naturalne pieczywo oraz miody i wyroby pszczele. Atrakcją dla smakoszy kuchni świata z pewnością będą potrawy tatarskie. Nie zabraknie również serów krowich i kozich, przetworów z warzyw i owoców – informuje CDR

Jak zaznaczają organizatorzy dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne znajdą się przepiękne, barwne pisanki i ręcznie dziergane serwety. Na najmłodszych odbiorców czekać będą ręcznie robione zabawki oferowane przez wystawców.

Źródło: CDR