„Inwestycje Roku” nagrodzone

Wydawnictwo biznesowe Warsaw Business Journal Group przyznało nagrodę „Investment of the Year”. Jest to trzecia edycja tego plebiscytu. Tym razem, za inwestycje zrealizowane w dwóch polskich fabrykach, nagrodzona została firma Bridgestone. Wyróżnienia przyznano spółce BASF oraz Ikei.

Firma Bridgestone otrzymała nagrodę „Investment of the Year” przyznawaną przez wydawnictwo biznesowe Warsaw Business Journal Group. Nagroda stanowi wyraz uznania dla firmy Bridgestone za inwestycje zrealizowane w dwóch polskich fabrykach. Dzięki wdrożeniu programów rozwojowych w zakładach Bridgestone w Poznaniu i Szczecinie znacząco wzrosło tam zatrudnienie i produkcja. Ponadto, za swoje projekty inwestycyjne, wyróżnione zostały niemiecka spółka BASF i szwedzki producent mebli i artykułów do dekoracji wnętrz – Ikea.

Hiroyuki Osaki, dyrektor fabryki i wiceprezes zarządu Bridgestone Poznań, odebrał nagrodę podczas oficjalnej gali połączonej z ceremonią wręczenia nagród, która odbyła się 27 października w budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

 „Firma Bridgestone ma zaszczyt przyjąć tę nagrodę od najlepszego czasopisma biznesowego w Polsce. Dzięki wydajności pracowników i strategicznemu położeniu w pobliżu największych rynków europejskich Polska odgrywa niezwykle istotną rolę w planach rozwoju firmy Bridgestone w Europie” – mówił podczas ceremonii Hiroyuki  Osaki.

Grupa Warsaw Business Journal wprowadziła ranking „Investment of the Year” w 2012 r. we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Inwestycje zagraniczne oceniane są na podstawie wysokości zainwestowanych środków, innowacyjności i oddziaływania lokalnego.
 
W Polsce, Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową Bridgestone Sales Polska. Polska spółka sprzedażowa powstała w roku 1994 i obecnie zatrudnia ponad 70 osób. Dwa zakłady produkcyjne w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland  w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce zajmują się produkcją wyrobów gumowych.

Renata Struzik źródło: Bridgestone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności