Inwestuj na Kaszubach

Rozpoczyna się realizacja projektu Inwestuj na Kaszubach”, na który miasta Kartuzy, Bytów i Kościerzyna otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.”

Bytów, Kartuzy i Kościerzyna zdecydowały się wykorzystać szansę, którą dają środki unijne i na bazie wieloletniej współpracy postanowiły stworzyć wspólny projekt, który nazwano Inwestuj na Kaszubach”. Jest to inicjatywa, która podstawowo obejmuje swym zasięgiem obszar Gminy Kartuzy, Gminy Bytów i Gminy Miejskiej Kościerzyna.
W ramach projektu oprócz kampanii promocyjnej zostanie zrealizowany portal, który ma szansę stać się pierwszym realnie integrującym firmy w tym regionie. Obok Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej Bramy Kaszubskiego Pierścienia, portal inwestujnakaszubach.com będzie pierwszym miejscem, gdzie każdy przedsiębiorca będzie mógł zamieścić i aktualizować bezpłatnie informacje dotyczące jego firmy i aktualnej oferty, właściciele ziemi będą mogli zamieścić ogłoszenie, a inwestorzy dowiedzieć się co należy zrobić i z kim się skontaktować, żeby sprawnie zrealizować inwestycję.
Dzięki unijnemu dofinansowaniu po raz pierwszy dojdzie do integracji bazy firm działających na Kaszubach. Portal www.inwestujnakaszubach.com stanie się platformą do wymiany i pozyskiwania informacji dla inwestorów, wykonawców i właścicieli terenów pod inwestycje. Już w tym roku stanie się narzędziem dla przedsiębiorców do bezpłatnej promocji swoich firm i usług. Będzie to niewątpliwie szansa pobudzenia lokalnego rynku pracy.
Całkowita wartość projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 wynosi 504 000 zł, zaś wsparcie unijne to 75% kosztów inwestycji.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności