Interwencja Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych w sprawie rozpatrywania wniosków w ramach PROW

Publikujemy odpowiedź MRiRW na wniosek PIGMiUR w sprawie interwencji w kwestii rozpatrywania wniosków w ramach PROW 2014-2020.

W odpowiedzi na wniosek z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie interwencji w kwestii rozpatrywania wniosków w ramach PROW 2014-2020, przyspieszenia działań związanych z podpisywaniem umów o przyznaniu pomocy oraz umożliwienia rolnikom realizacji wniosków częściowych, „mając na uwadze sytuację związaną ze skutkami koronawirusa”, zawiadamiam, że wniosek ten został uwzględniony.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało zmiany do ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. z 2020 r. poz. 217 i 300), które zostały ujęte w ustawie z dnia 9 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARSCoV-2. Informacje na ten temat zawarte są w komunikacie na stronie internetowej MRiRW:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rozszerzenie-rozwiazan-tarczy-antykryzysowej.

Ponadto, MRiRW wystąpiło do ARiMR w sprawie opóźnień w rozpatrywaniu wniosków ramach PROW 2014–2020.

Ryszard Kamiński
Podsekretarz Stanu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności