fbpx
Strona głównaFirmy i produktyIntermag: Wysokie plony kukurydzy

Intermag: Wysokie plony kukurydzy

Wysokie plony kukurydzy uzależnione są od sprzyjających warunków pogodowych oraz odpowiedniego poziomu agrotechniki, w którym dokarmianie dolistne odgrywa istotną role w odżywianiu roślin. N

Niekorzystne warunki klimatyczne, oraz pojawiające sie susze, a przy tym niskie wiosenne temperatury, skutecznie ograniczają pobieranie składników pokarmowych przez system korzeniowy (poniżej 12oC brak pobierania fosforu).

Kukurydza jest rośliną szczególnie wrażliwą na niedobory fosforu i cynku. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem dostarczenia składników pokarmowych roślinie, jest stosowanie nawozów dolistnych. Plonvvit Ku jest skoncentrowanym nawozem zawierającym 15% azotu i zbilansowany – specjalnie pod potrzeby kukurydzy – pełny pakiet mikroelementów, ze szczególnym uwzględnieniem cynku. Oprysk wykonany dawką 2 l/ha w trzech zabiegach wpłynie pozytywnie na prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Profilaktycznie proponuję dostarczenie cynku Chelatem Zn 14 FORTE zawierającym 140 g Zn w 1 kg nawozu, w dawce 0,5 kg/ha.

Niemniej jednak najczęściej spotykanym niedoborem składników pokarmowych w tej uprawie jest niedobór fosforu. Niepobierany przez rośliny w temperaturze poniżej 12oC, może być dostarczony jedynie w formie dolistnej. Dostarczymy tego makroelementu nawozem FOSTAR zawierającym 500 g P2O5 w 1 litrze nawozu, który stosowany łącznie z Plonvitem Ku czy też Siarczanem Magnezowym wpłynie pozytywnie na metabolizm rośliny podnosząc jej plon.

Grzegorz Witek
Specjalista ds. sprzedaży
INTERMAG Sp. z o.o.

Wpisała E.G./WRP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.