fbpx
Strona głównaFirmy i produktyIntermag: Krzyżowe lubią siarkę

Intermag: Krzyżowe lubią siarkę

Ruszyły wiosenne prace polowe, oziminy wystartowały i rolnicy spieszą się, by zdążyć na czas z niezbędnymi zabiegami nawożenia przed pełnią sezonu. Wśród pierwiastków, które należy dostarczyć roślinom w tym okresie, poczytne miejsce zajmuje siarka, zwłaszcza w przypadku krzyżowych.

Gdy występuje utrudnione pobieranie makro- i mikroelementów z gleby lub jeśli nawozy doglebowe, zastosowane jesienią pod oziminy, nie są w stanie w całości zabezpieczyć zapotrzebowania roślin, ważnym zabiegiem może stać się dolistne dostarczanie w formie oprysków.
Pobieranie siarki przez rośliny odbywa się zarówno przez system korzeniowy, jak i przez liście. Szczególnie ważne jest dostarczenie siarki w formie dolistnego zabiegu w warunkach utrudnionego pobierania tego pierwiastka z gleby. Propozycją firmy Intermag jest preparat Super S-450, zawierający w 1 litrze 1130 g SO3, oraz 66 g MgO skutecznie uzupełnia jej niedobory, co w konsekwencji wpływa na wytworzenie aminokwasów, białek i tłuszczy. Dostarczona siarka w nawozie Super S-450 poprawia mrozoodporność oraz wykorzystanie azotu” – powiedział redakcji WRP, Grzegorz Witek z firmy Intermag.

E.G./WRP

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.