INTERMAG jak z Poradnika

Kielecki AGROTECH 2012 obfitował w wiele wydarzeń. Jednym z nich była konferencja prasowa firmy INTERMAG – krajowego lidera w produkcji nawozów do dolistnego dokarmiania roślin. Firma pochwaliła się osiągnięciami i poinformowała o nowościach i aktualnie realizowanych działaniach.

INTERMAG z dumą może pochwalić się nagrodami i wyróżnieniami, początek roku był niezwykle udany dla firmy. Hubert Kardasz, prezes przedsiębiorstwa INTERMAG z dumą mówił: Początek tego roku był bardzo udany dla naszej firmy, która została wyróżniona m.in. przez ekspertów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji SA i otrzymała prestiżowy certyfikat Jakość Roku 2011″. Potwierdza to bardzo wysoką jakość produkowanych przez nas nawozów.

Hubert Kardasz, Prezes Zarządu, z dumą prezentował osiągnięcia firmy oraz informował o nowościach i aktualnie realizowanych działaniach.

Kolejne tegoroczne nagrody i wyróżnienia to m.in. “Top Innowacja” przyznana podczas targów Gardenia w Poznaniu za nową jakość, jaką prezentuje kompleks stymulująco-odżywczy ACTIVE-GREEN w formie tabletek przeznaczonych do dokarmiania roślin ozdobnych w domu i ogrodzie. Ten polski producent nawozów może się również poszczycić kolejną “Gazelą Biznesu” otrzymaną za dynamiczny rozwój w grupie małych i średnich firm.
Bardzo ważną i interesującą publikacją jest seria poradników z kompleksowymi informacjami na temat dokarmiania dolistnego takich gatunków jak: zboża, rzepak, kukurydza, jabłoń, grusza, drzewa pestkowe. INTERMAG jako jedyny producent agrochemikaliów wydał takie poradniki, a w przygotowaniu są kolejne, obejmujące warzywa cebulowe, warzywa korzeniowe, warzywa kapustowate, truskawka, ziemniaki i buraki. Atuty poradników to głównie: kompletny atlas niedoborów dla poszczególnych upraw, zalecenia nawozowe uwzględniające również nietypowe warunki uprawowe, takie jak późny siew, susza, przymrozki itd., technologie dokarmiania dolistnego, w których poszczególne fazy rozwoju roślin zdefiniowane są w oparciu o międzynarodową skalę BBCH, technika wykonywania zabiegów, tabele łącznego stosowania nawozów z pestycydami dedykowanymi dla danej uprawy. To szczególnie powinno zainteresować producentów, zwłaszcza, że firma przetestowała kilka tysięcy kombinacji! Znalazły się tam również praktyczne informacje o produktach najczęściej stosowanych w zabiegach dokarmiania pozakorzeniowego.

O tym, jak dużym zainteresowaniem cieszą się te publikacje, można było przekonać się na stoisku firmy INTERMAG, gdzie po poradniki chętnie sięgali nie tylko rolnicy czy ogrodnicy, ale również dystrybutorzy produktów firmy INTERMAG. W poradnikach tych znajdują się specjalnie przygotowane zalecenia związane z nawożeniem w standardowych warunkach uprawy, jak również w warunkach mało sprzyjających uprawie np. przymrozek, susza czy utrudnione pobieranie składników odżywczych z gleby w wyniku uszkodzenia systemu korzeniowego. W poradnikach dokarmiania poszczególnych upraw rolniczych przygotowano również podział na nawożenie dolistne oparte na płynnych nawozach z serii PLONVIT dostarczające niezbędne dla roślin mikroelementy (tanie i bardzo skuteczne rozwiązanie pozwalające uzupełnić niezbędne dla roślin mikroelementy) oraz trochę droższy program dokarmiania w pełni rozpuszczalnymi w wodzie nawozami krystalicznymi PLONVIT zawierającymi w swoim składzie makro- i mikroelementy, aminokwasy i tytan – te produkty szczególnie polecane są w warunkach związanych z utrudnionym pobieraniem składników z gleby lub w sytuacji kiedy szybko należy dostarczyć energię niezbędną dla prawidłowego wzrostu i plonowania roślin.

Bardzo dobrze przyjęta została również akcja promująca nową ulepszoną formułę TYTANITU. Ten mineralny stymulator wzrostu jest jednym z naszych flagowych produktów. Jego niewielka dawka (0,2 l/ha), atrakcyjna cena i korzyści w postaci wzrostu plonu średnio o 10 do 15%, doskonale wpisują się w hasło naszej kampanii reklamowej “Większe plony, większy zysk” – informował Hubert Kardasz. TYTANIT to produkt, który m.in. wzmacnia odporność roślin na niekorzystne warunki i stymuluje regenerację roślin. Stymuluje również siłę kwitnienia oraz zwiększa żywotność pyłku. Firma przygotowała też specjalna stronę www.tytanit.pl, na której wszyscy zainteresowani producenci mogą znaleźć niezbędne informacje o tym mineralnym stymulatorze wzrostu. Również za pomocą nowoczesnej internetowej platformy B2B zintegrowanj z systemem ERP, dystrybutorzy współpracujący z INTERMAGIEM – producentem nawozów, mogą składać zamówienia, mają bieżący podgląd dotyczący stanu zamówienia oraz jego status. Za pomocą własnego konta mają również podgląd historii transakcji, dostęp do bazy płatności czy obsługi ewentualnych reklamacji. INTERMAG za pomocą tej platformy internetowej informuje swoich odbiorców także o nowościach czy promocjach dotyczących oferowanych przez nią produktów.

INTERMAG w tym sezonie znacznie zintensyfikował współpracę z ośrodkami naukowymi w całym kraju. Za ich pośrednictwem prowadzone są liczne doświadczenia ścisłe mające przekazać jeszcze dokładniejsze informacje związane ze stosowaniem produktów firmy, ulepszyć dotychczasowe zalecenia produkcyjne, a także dać informacje o nowościach produktowych jakie w najbliższym czasie będą wprowadzane na rynek. INTERMAG stale współpracuje z takimi ośrodkami jak: Instytut Ochrony Roślin – Poznań, Instytut Ogrodnictwa – Skierniewice, Uniwersytet Przyrodniczy- Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy- Kraków, Uniwersytet Przyrodniczy – Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy – Lublin, Uniwersytet Techniczno-Rolniczy – Bydgoszcz, SGGW -Warszawa, COBORU – Słupia Wielka (doświadczenia założone w 4 lokalizacjach). Bardzo duża liczba ścisłych doświadczeń realizowanych przez naszą firmę nawozową stawia nas na równi z dużymi koncernami chemicznymi oferującymi środki ochrony roślin. Pierwsze wyniki z realizowanych doświadczeń będziemy mogli przedstawić już za kilka miesięcy – informował Wiesław Ciecierski z firmy INTERMAG. Firma prowadzi 11 doświadczeń ścisłych w uprawach rolniczych oraz 7 w uprawach ogrodniczych.

Piotr Lubaszka, Dyrektor Handlowy zapraszał na warsztaty polowe z INTERMAGIEM, które prowadzone będą w 50 lokalizacjach na terenie całego kraju.

Jak co roku, również i w tym sezonie INTERMAG planuje przeprowadzić około 120 warsztatów polowych. Jak informował Piotr Lubaszka Dyrektor Handlowy firmy INTERMAG: Warsztaty te będą prowadzone na terenie całego kraju (w 50 lokalizacjach) w gospodarstwach rolniczych, sadowniczych oraz warzywniczych. W ich trakcie pracownicy firmy będą udzielać informacji o koniecznych do wykonania zabiegach związanych m.in. z dokarmianiem dolistnym roślin. Spotkania te mają również pomóc na bieżąco analizować wyniki dotychczas przeprowadzonych zabiegów i ich wpływ na rośliny i plon.

Zatem, do spotkania z INTERMAGIEM na warsztatach polowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności