Intermag dołączył do Centrum Kompetencji Puławy

Firma Intermag została członkiem konsorcjum Centrum Kompetencji Puławy (CKP). Organizacja ta stanowi platformę współpracy i wymiany informacji dla przedsiębiorców rolnych, doradców oraz jednostek naukowych i szeroko rozumianego biznesu.

Intermag plasuje się w pierwszej trójce polskich producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów. Firma dba o kondycję upraw i zdrowie hodowanych zwierząt, łącząc ponad 25-letnie doświadczenie w branży z nowymi technologiami w rolnictwie. Zatrudnia ona wysokiej klasy, kreatywnych specjalistów i ekspertów. Przedsiębiorstwo dysponuje w pełni wyposażonym laboratorium formulacyjnym, mikrobiologicznym i analitycznym oraz własnymi poletkami doświadczalnymi. Spółka aktywnie współpracuje z renomowanymi jednostkami naukowo-badawczymi w Polsce i za granicą, a nakłady na działalność badawczo-rozwojową przekraczają 5% wartości obrotów firmy.

Misją Centrum Kompetencji Puławy jest dostarczanie dodatkowych wartości uczestnikom rynku rolnego. Podstawowe cele tego Konsorcjum to kształtowanie i promowanie modelu nowoczesnego przedsiębiorcy rolnego, podnoszenie kompetencji rolników w zakresie efektywności gospodarowania, popularyzacja badań dotyczących nawożenia i budowa nowych relacji między biznesem a nauką.

Renata Struzik, źródło: Intermag