Intermag Diamentem Forbesa

Firma Intermag została wyróżniona tytułem „Diamentu Forbesa 2015”. Przedsiębiorstwo znalazło się w grupie firm, które w trzech ostatnich latach dynamicznie zwiększyły swoją wartość.

Intermag – budowana od ponad 25 lat firma rodzinna konsekwentnie realizuje strategię rozwoju. Zrównoważony rozwój został doceniony przez ekspertów zajmujących się oceną kondycji przedsiębiorstw, przyznając firmie Intermag nagrodę „ Diamenty Forbesa”. Szczegóły metodologii wyceny przedsiębiorstw oraz pomiary wzrostu ich wartości zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej wyceny wartości firm, przez analityków Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją Forbesa. Wykorzystane dane finansowe pochodzą z oficjalnych informacji przekazywanych przez firmy zgodnie z polskim prawem i zebranych przez wywiadownię.

Nagradzane firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży. Przedsiębiorstwo Intermag zaklasyfikowane zostało do grupy firm średnich, których przychód ze sprzedaży w 2013 r. wynosił od 50 do 250 mln złotych. Dla zachowania spójności wyników, wyeliminowano instytucje finansowe, takie jak banki, ze względu na występujące między nimi, a firmami produkcyjnymi, czy handlowymi różnice dotyczące kategorii bilansowych.

Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2014 r. Na tej podstawie powstała baza przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności, a więc takich, które są rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoki stopień płynności bieżącej i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Na liście „Diamentów Forbsa” znalazły się firmy, które osiągnęły największy roczny wzrost wartości, na poziomie co najmniej 15%. W 2015 r. „Diamenty Forbesa” otrzymało ponad 1,7 tysiąca przedsiębiorstw. Intermag uzyskał w rankingu 12 miejsce na liście regionalnej i 148 miejsce na liście ogólnopolskiej.
INTERMAG została również wyróżniona innymi nagrodami, m.in. „Gazelami Biznesu” dla najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw, których ranking publikuje redakcja Pulsu Biznesu.

Renata Struzik, źródło: Intermag

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności