Inteligentne nawadnianie z John Deere

Optymalne zaopatrzenie roślin użytkowych w wodę, szczególnie w rolnictwie profesjonalnym, jest warunkiem uzyskiwania najwyższych plonów. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest Smart Irrigation System firmy John Deere.

Rosnące zapotrzebowanie na wodę, w obliczu jej malejących światowych zasobów, czyni koniecznym dążenie do odczuwalnego wzrostu wydajności systemów irygacyjnych. „Smart Irrigation System“ firmy John Deere to innowacyjna koncepcja upraw rzędowych (np. kukurydzy), która na bazie przeprowadzanych w czasie rzeczywistym pomiarów zawartości wody w glebie i bezprzewodowego przekazywania wyników do biurowego komputera umożliwia rolnikowi z wykorzystaniem komputerowego systemu ekspertowego odpowiednie dla danego regionu i dla konkretnej uprawy planowanie i sterowanie irygacją. Oferowane całościowe rozwiązanie składa się z przewodów do nawadniania kropelkowego i ich wysoce dokładnego ułożenia przy pomocy systemu RTK, ze specjalnego czujnika wilgotności ziemi dokonującego pomiaru zawartości wody w kilku warstwach gleby, z bezprzewodowego przekazu danych (obok zawartości wody oraz temperatury i wilgotności powietrza, również i ilość opadów, nasłonecznienie itd.), z różnych gatunków przewodów (opcjonalnie) do precyzyjnego nawadniania kropelkowego oraz stacji czołowej z dopasowanymi do siebie komponentami (pompy, filtry, wentyle, doprowadzenie nawozu itd.). Taki system umożliwia wydajne wykorzystanie wody, składników odżywczych oraz energii i nakładu pracy przy nawadnianiu pola z jednoczesnym nawożeniem. Ułożenie przy pomocy systemu RTK i odpowiednie udokumentowanie położenia przewodów umożliwia ponadto bezproblemowe stosowanie sprzętu do orki i zasiewu pomiędzy umiejscowionymi w glebie przewodami, bez ryzyka ich uszkodzenia. 
Propozycja John Deere została nagrodzona srebrnym medalem targów AGRITECHNICA 2013, które odbywają się właśnie w Hanowerze (12-16 listopada).
(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności