fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinInsektycyd fosmet wycofany

Insektycyd fosmet wycofany

Komisja Europejska zdecydowała o cofnięciu zezwoleń na środki ochrony roślin zawierające fosmet.

Rozporządzenie wykonawcze 2022/94 w sprawie nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej fosmet, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 dotyczącym wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin, oraz w sprawie zmiany załącznika do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 540/2011 wskazuje, że mimo argumentów przedstawionych przez wnioskodawcę nie udało się wyeliminować obaw związanych z przedmiotową substancją czynną. W rezultacie zatwierdzenie substancji czynnej fosmet nie zostaje odnowione.

Do dnia 1 maja 2022 r. państwa członkowskie cofają zezwolenia na środki ochrony roślin zawierające fosmet jako substancję czynną. Dodatkowy okres na zużycie zapasów przyznany przez państwa członkowskie upływa dnia 1 listopada 2022 r.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.