Innvigo – kompletne, skuteczne i ekonomiczne technologie ochrony

W połowie lutego odbyła się konferencja firmy Innvigo. W tym roku minęło 3 lata działalności polskiej firmy i z tej okazji w restauracji Belweder w Łazienkach Królewskich zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia i plany na najbliższa przyszłość, a także nowe związania, które firma wprowadza do swojej oferty.

– To już trzy lata INNVIGO – niewiele, ale z drugiej strony byliśmy zaskoczeni, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, jak szybko ten czas upłynął. Działamy na nowym obszarze i na tak dużą skalę – to zasługa wszystkich pracowników- . powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO, doceniając wkład wszystkich pracowników.

Udział INNVIGO w całym rynku środków ochrony roślin w Polsce jest szacowany na ponad 4%. Obecnie firma oferuje 31 środków ochrony roślin, a w najbliższym czasie planuje kolejne rejestracje nowych oraz rozszerzenia rejestracji znanych produktów. Dzięki takim działaniom możliwe jest zbudowanie pełnej technologii ochrony upraw wyłącznie w oparciu o środki od INNVIGO.

Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO

Podczas konferencji zwrócono uwagę, że nadchodzący sezon, ze względu na trudne warunki atmosferyczne jesienią i zimą oraz niezbyt korzystne ceny na rynku płodów rolnych, będzie wymagał rozsądnych decyzji inwestycyjnych w planowaniu produkcji roślinnej. Prelegenci przekonywali, że dzięki znacznemu poszerzeniu oferty INNVIGO rolnicy będą mieli możliwość zbudowania kompletnych, skutecznych i ekonomicznych technologii ochrony. Pełną gamę produktów można znaleźć na stronie firmy Innvigo. Na nadchodzący sezon firma proponuje więc następujące produkty i rozwiązania:

Fenoxinn 110 EC (fenoksaprop) jest oferowany w zestawach pozwalających na skuteczne zwalczanie chwastów jedno i dwuliściennych w zbożach wiosną, również w sytuacji zwiększonej odporności miotły na herbicydy z grupy ALS. Fenoxinn to także rozwiązanie do zwalczania wyczyńca polnego i owsa głuchego w zbożach. Kartoniki zawierające gotowe zestawy produktów (m.in. do stosowania w zbożach oraz w kukurydzy) będą dostępne w punktach handlowych na terenie całej Polski.

Kolejnym bardzo ważnym sektorem rozwijanym przez INNVIGO są regulatory wzrostu do zbóż i rzepaku. Najnowszym produktem jest Mepik 300 SL, który jako jedyny preparat na rynku zawiera wyłącznie chlorek mepikwatu. Wszechstronne zastosowanie tego środka obejmuje zboża ozime, jare oraz rzepak ozimy. W rzepaku Mepik jest doskonałym komponentem do budowania wiosennych zabiegów regulacji wzrostu, połączonych z ochroną fungicydową. Szerokie okno zastosowania w zbożach pozwala tworzyć technologie jednozabiegowe lub dwuzabiegowe, przy zastosowaniu w późniejszych fazach innego regulatora – Korekt 510 SL (etefon). Wkrótce INNVIGO spodziewa się nowych rejestracji w tym segmencie środków.

Wśród nowości w ofercie firmy pojawiły się preparaty: Makler 250 SE (azoksystrobina), Lekaro 80 WG (kaptan), Baristo 500 SC (napropamid), Zorro 300 SL (pikloram), Major 300 SL (chlopyralid), Jupiter 700 SC (metamitron), Cevino 500 SC (flufenacet) oraz zaprawy: Triter 050 FS (tritikonazol), Madron 50 FS (fludioksonil). Natomiast produkty Los Ovados 200 SE, Bukat 500 SC, Dafne 250 EC otrzymały rozszerzenie rejestracji.
O sukcesie, jaki polska firma osiągnęła w tak krótkim czasie, świadczy nie tylko powiększane wciąż portfolio produktów, ale także plany rozwoju międzynarodowego. INNVIGO jest obecne już w 5 krajach Europy takich jak Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry. Firma prowadzi procesy rejestracji swoich środków w wielu innych krajach europejskich.

Podsumowując konferencję, Krzysztof Golec powiedział: – Trzy lata temu zaprezentowaliśmy firmę, zespół, wizję i 6 produktów. Zrobiliśmy kroki milowe i zapewniam, że cele, które obraliśmy, zdecydowanie realizujemy. Dzisiaj mamy 31 preparatów, a na koniec 2019 roku będziemy mogli mówić o kilkunastu nowych rejestracjach i zbliżymy się do 50 produktów w portfolio INNVIGO.

Anna Arabska