Innowacje, zwycięstwo i działania… czyli Innvigo wchodzi na rynek

Firma INNVIGO wchodzi na rynek. A wraz z nią nowe środki ochrony roślin i nowe rozwiązania dla rolnictwa.

„Inn” jak innowacje, „-vi-” jak ang. victory – zwycięstwo oraz „-go”- również z języka angielskiego, ruch, akcja, energia. – Chcemy być firmą innowacyjną i nowoczesną, na miarę XXI wieku. Chcemy być zwycięzcami, zarówno na rynku, wśród konkurencji, jak i  w codziennej pracy, żebyśmy widzieli możliwości, a nie trudności i przeciwności losu. Chcemy być też nastawieni na akcję, nie boimy się podejmować działań, nawet ryzykownych, ale dających duże szanse, jeśli się powiodą – tak przedstawił nową firmę Innvigo jej prezes, Władysław Wojtyła.

W pierwszej połowie września została zorganizowana pierwsza konferencja nowej na rynku firmy Innvigo. – Chcemy jako Innvigo być dostawcą solidnych i nowoczesnych produktów, rozwiązań w ochronie i odżywianiu roślin. Chcemy też, żeby doradztwo było naszym wyróżnikiem wśród innych tego typu firm. Naszym celem jest rozwijać polską myśl i technologię – podkreśla Władysław Wojtyła. Firma została zrejestrowana w Polsce w grudniu 2014 roku, następnie również w Czechach i na Słowacji. Aktualnie planuje ekspansję do Rumunii, a w kolejnych latach na Węgry, Ukrainę, do Włoch, Hiszpanii, Łotwy, czy Rosji.
Wśród portfolio firmy są produkty takie, jak:

  • W zbożach herbicydy Tytan 75 SG, Tristar 50 SG, Herbistar 200 EC, Primstar 20 SG, insektycyd Delux 050 CS oraz fungicyd Weto 250 EC. Z powyższych, Tytan i Primstar są już w magazynach dostępne w sprzedaży, Tristar pojawi się wiosną 2016 roku. W najbliższym czasie Innvigo planuje również rejestrację kolejnych dwóch herbicydów, dwóch fungicydów I regulatoru wzrostu
  • W ochronie rzepaku herbicyd Metax 500 SC, insektycydy Insodex 480 EC i Delux 050 CS, z czego dwa pierwsze są już dostępne w sklepach, a Delux 050 CS pojawi się w najbliższym czasie. Innvigo już wkrótce planuje również wypuścić na rynek kolejny insektycyd, fungicyd i dwa herbicydy
  • W ochronie kukurydzy i ziemniaku firma ma już zarejestrowany herbicyd Rincon 25 SG, w przyszłym roku będzie on dostępny w sprzedaży, a wkrótce zapewne pojawi się też nowy herbicyd.
  • Dla sadownictwa dostępne są Fruitsmart do przechowywania owoców, insektycyd Delux 050 CS i fungicydy Batalion i Heros. W planach są również jeden insektycyd, fungicyd i regulator wzrostu.

Fruitsmart to powód do dumy Innvigo, jak podkreślają jej przedstawiciele. Jest to jedyny polski środek do przechowywania owoców zawierający 1 MCP. Minimalizuje on ryzyko uszkodzeń i strat podczas transportu i przechowywania, a jednocześnie opóźnia procesy przejrzewania, wpływając na dłuższe zachowanie świeżości przez owoce. – Fruitsmart to nasza duma. Jest to produkt, który zmienia obraz całego sadownictwa. Jest to regulator wzrostu, który podnosi wartość owoców. Produkt ten to prawdopodobnie jedna z pierwszych syntez, która od wielu lat pojawiła się na rynku – tłumaczy Agnieszka Bober z Innvigo. – Przed sadownikami stoi wiele wymagań, którym musza sprostać, m.in. związane z konkurencją, czy potrzebami konsumentów. Produkt Fruitsmart im w tym pomaga. Udało nam się również stworzyć aplikację na smartfony, która pomaga im w jego stosowaniu – podkreśla.

Innvigo zapowiada również wprowadzenie do swojej oferty biostymulatorów, czy środków dolistnych. – Będziemy mieli przynajmniej kilka takich produktów w ofercie w Polsce – zapowiada Krzysztof Golec, wiceprezes zarządu i dyrektor marketingu. – Będzie również jeden całkowicie nowatorski produkt, który jest już w trakcie rejestracji, a będzie również opatentowany – podkreśla.

Renata Struzik