fbpx

Innowacje Merlo docenione

W dniach 22-26 lutego 2015 r. Paryż był światową stolicą rolnictwa i hodowli! W tych dniach odbyły się targi SIMA 2015, w których udział wzięło 1 000 000 osób.

Podczas paryskich targów SIMA, jury konkursu “Maszyna roku”, złożone z 19 niezależnych dziennikarzy rolniczych, przyznało nagrodę dla maszyny roku w kategorii transportu bliskiego i logistyki, nowej gamie Turbofarmer Modular Medium Duty oraz Compaktowej.

Baner Syngenta

Ta nowa rodzina ładowarek teleskopowych z modułową ramą, przedstawiona po raz pierwszy na targach Sima, wyznaczyła nowe standardy rynkowe. Seria ta składa się z czterech modeli TF33.7, TF35.7, TF30.9, TF33.9. Są to modele przeznaczone do najważniejszych sektorów rynku, a dzięki nowym rozwiązaniom modułowym są punktem odniesienia pod względem bezpieczeństwa, komfortu i zużycia paliwa. Cała gama będzie miała system CDC w standardzie, najbardziej przestronną kabinę w kategorii oraz system EPD, tak więc bezpieczeństwo, komfort i wydajność są dostępne w standardzie dla wszystkich.

Charakterystyka:

  • Dwie szerokości: 2,24 m i 2,1 m
  • Dwie wysokości: 2,25 m i 2,12 m
  • Wersje Low Profile 2,0 m wysokości z tą samą kabiną (ten sam komfort pracy), 40 km/h, homologacja na ciągnik rolniczy
  • Najbardziej przestronna kabina w kategorii z opatentowanym zawieszeniem hydro-pneumatycznym – jedyna na świecie
  • Prędkość 40 km/h dla całej gamy
  • 2 napędy: 75 KM i 122 KM bez filtra cząstek stałych i bez systemu SCR
  • Eco Power Drive w standardzie, zużycie paliwa obniżone o 18%
  • Fan Drive

Ponadto firma Merlo otrzymała wyróżnienie od komisji targów SIMA na polu bezpieczeństwa za system MTSS (Merlo Transversal Stability System).

Bezpieczeństwo jest od dawna kwestią podstawową dla Grupy Merlo, a dziś ładowarki teleskopowe Merlo są wyposażone w system MCDC (Merlo Dynamiczna Kontrola Obciążenia), najbardziej zaawansowany na rynku system zarządzania dynamicznym bezpieczeństwem pojazdu. System ten łączy w sobie rozpoznawanie i monitorowanie parametrów roboczych, jak też automatyczne rozpoznawanie oprzyrządowania, ważenie ładunku i regulację prędkości wysięgnika w zależności od stosowanego osprzętu, a zatem wykracza poza wymogi normy EN15000. Nowy system MTSS jest w pełni zintegrowany z systemem MCDC i stanowi ważny krok do przodu w kwestii bezpieczeństwa podnośników teleskopowych. Ta nowa technologia Merlo umożliwia monitorowanie i gwarantuje stabilność boczną pojazdu, podnosząc poziom bezpieczeństwa ładowarek teleskopowych Merlo oraz stawiając w ten sposób kolejny krok naprzód w tej dziedzinie i wyprzedzając głównych producentów. Dzięki nowemu systemowi MTSS, Grupa Merlo zabezpiecza 360 stopni, łącząc sterowanie stabilnością wzdłużną ze stabilnością boczną. Sercem systemu jest elektroniczna centrala ustalająca próg stabilności maszyny na podstawie zebranych informacji.
W zależności od położenia geometrycznego wysięgnika, podnoszonego ładunku i zainstalowanego oprzyrządowania system informuje operatora o granicy bezpiecznej pracy. Na podstawie tych informacji system może dynamicznie obliczać warunki robocze wzdłużne i poprzeczne, przy których podnośnik teleskopowy może pracować bez obniżania stabilności. Kiedy granica taka zostaje osiągnięta, wskaźniki kabinowe oraz brzęczyk informują operatora, iż pojazd nie może dalej bezpiecznie pracować. Dodatkowo, na ekranie tablicy rozdzielczej wyświetlane są obrazy z kamer dostępnych jako wyposażenie opcjonalne.
Kolejny więc raz Grupa Merlo potwierdza swoją zaawansowaną pozycję w kwestiach technologii, również jeżeli chodzi o bezpieczeństwo operacyjne ładowarek teleskopowych.

Agata Mówińska/ źródło: Merlo

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.