fbpx

Inicjatywa ustawodawcza lekarzy weterynarii

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna wnioskuje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie działań mających na celu wdrożenie prac legislacyjnych nad przygotowanym przez samorząd lekarsko-weterynaryjny projektem ustawy o zakładach leczniczych dla zwierząt.

KRLW proponuje między innymi ustanowienie zasad równomiernego rozmieszczenia zakładów leczniczych dla zwierząt oraz zagwarantowanie równego dostępu do usług weterynaryjnych na zasadzie analogii do ustawy „apteka dla aptekarzy”.

Samasz loteria - baner

Jak podkreśla Jacek Łukaszewicz, prezes Krajowej Rady Lekarsko – Weterynaryjnej zmiany te spowodują skuteczniejszy nadzór okręgowych izb lekarsko-weterynaryjnych nad działalnością zakładów leczniczych dla zwierząt, a co za tym idzie wzrost jakości świadczenia usług weterynaryjnych, wzmocnienie weterynaryjnej ochrony zdrowia publicznego oraz znaczne uściślenie kontroli stosowania produktów leczniczych weterynaryjnych, w tym racjonalnego stosowania antybiotyków.

Źródło: KRLW

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.