fbpx
Strona głównaPozostałeInformacja o rynku - uprawy - 3 marca 2006

Informacja o rynku – uprawy – 3 marca 2006

Zbiory z poprzednich żniw znajdują się w sytuacji niezdecydowania. Cały obraz psuje ptasia grypa, a producenci drobiu obawiają się przyszłości. N

Chodzi o to, jak bardzo rozwinie się ptasia grypa, i jaka w związku z tym pozostanie ilość zboża, która w takim wypadku nie będzie już potrzebna na paszę.

Maroko właśnie wprowadziło wymóg, że do importowanego zboża należy odtąd dołączać certyfikat z kraju pochodzenia wystawiony przez oficjalne władze kraju eksportera.

Certyfikat taki ma gwarantować, ż dane zboże pochodzi z obszaru, w którym nie występuje ptasia grypa. Można się z tego śmiać, bo jak u licha państwowy organ administracji mógłby to zagwarantować, i czy w ogóle zboże może być nośnikiem grypy? Sedno sprawy leży w tym, że działanie Maroka może rozszerzyć się na innych importerów zbóż.. I w takim wypadku stajemy wobec bardzo trudnej sytuacji.

Na europejskich drogach wodnych, na Morzu Czarnym i Bałtyku, mróz zaczyna odpuszczać i zaczyna się normalny ruch statków. To oznacza, że z obszarów tych stopniowo będzie oferowane zboże paszowe na rynek europejski.

Wyliczone przez Dom Handlowy Alfred C. Toepfer, Hamburg, konsekwencje przy 10% i 20% redukcji mieszanek paszowych dla drobiu w UE-25. Może dojść do spadku spożycia zboża, który na poziomie rocznym wynosić będzie między 2,4 i 5,6 mln ton zbóż.


Pozdrowienia
grupa zbożowa dlg

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.