Indie – potentat zielonego groszku

Indie są drugim na świecie, po Chinach, największym producentem owoców i warzyw. Co ciekawe, kraj ten jest największym światowym liderem w zbiorach mango, bananów, papai, winogron czy granatów oraz zielonego groszku.

Około 40% światowych zbiorów mango pochodzi właśnie z Indii, podobnie jest z bananami, których około 30% światowej produkcji zbiera się w Indiach. W przypadku zbiorów warzyw – Indie są drugim krajem na światowej liście największych producentów, za wyjątkiem produkcji zielonego groszku – tu zajmują pierwsze, niekwestionowane miejsce.

Drugie miejsce przypada temu krajowi w zbiorach cebuli, kapusty, bakłażanów czy cukinii, a trzecie w przypadku zbiorów ziemniaków i pomidorów. W sezonie 2010/2011 całkowity obszar upraw produkcji ogrodniczej w Indiach oszacowano na 17,7 mln ha, a łączne zbiory wszystkich owoców, warzyw wraz z przyprawami i ziołami to w sumie 218,7 mln ton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności