fbpx

Inauguracja w Belwederze obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin

W Belwederze, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, 7 stycznia odbyła się konferencja pt. „Zdrowie roślin w dobie zmian klimatu”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2020 – Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin, a hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.

Organizowana przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa konferencja „Zdrowie roślin w dobie zmian klimatu” była wydarzeniem inaugurującym obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin w Polsce.

Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin stwarza niepowtarzalną okazję do przypomnienia społeczeństwom, politykom i decydentom na całym świecie, że rośliny są bardzo ważne dla naszego życia i jak wiele im zawdzięczamy. Organizowane w ciągu całego 2020 roku wydarzenia pomogą zwrócić uwagę na fakt, jak duże znaczenie ma ochrona zdrowia roślin w działaniach na rzecz wyeliminowania głodu, zmniejszenia ubóstwa, ochrony środowiska i pobudzania rozwoju gospodarczego.

Zgodnie z wytycznymi FAO, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która dba o zdrowie roślin w Polsce, przygotowuje i koordynuje szereg działań promujących Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin na terenie całego kraju.

– Powszechnie, stosunkowo niewiele wiemy na temat zdrowia roślin. Inicjatywa ONZ ma dostarczyć społeczeństwom wiedzę na ten temat – podkreśla Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski.

Źródło: PIORiN

Opracował: Samuel Skrzysz

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.