Inauguracja roku akademickiego w SGGW

29 września o godzinie 12.00 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 166 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Swój udział w uroczystości zapowiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W programie przewidziane jest przemówienie inauguracyjne rektora SGGW prof. dr. hab. Wiesława Bielawskiego, immatrykulacja studentów i doktorantów, Gaude Mater Polonia, wystąpienia przedstawicieli studentów i doktorantów oraz wykład inauguracyjny pt. “Rola uczelni w rozwijaniu postaw społecznych studentów”.

SGGW to nowoczesny uniwersytet przyrodniczy, zajmuje pierwsze miejsce w rankingach uczelni rolniczych i mieści się w czołówce polskich szkół wyższych.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znajduje  się obecnie na  34. miejscu wśród najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo, w rankingu QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com. W klasyfikacji ogólnej tego rankingu SGGW zajmuje 12. miejsce wśród polskich uczelni.

Źródło: SGGW