Impuls 5 wesprze Ursusa

Najnowsza wersja systemu Impuls 5 wesprze funkcjonowanie spółki POL-MOT Warfama SA. Producent sprzętu rolniczego skorzysta z bardzo szerokiego zakresu oprogramowania autorstwa BPSC – planowana funkcjonalność produkcyjna dedykowana zostanie między innymi nowej linii ciągników URSUS. Wdrożenie przeprowadzi firma Infovide-Matrix.

– Decyzję o rozpoczęciu wdrażania w naszych zakładach systemu Impuls 5″ poprzedziły szczegółowe analizy oraz badania rynkowe – powiedział Karol Zarajczyk, wiceprezes POL-MOT Warfama SA. – Dzięki wdrożeniu tego systemu uzyskamy większe możliwości kontrolne jeśli chodzi o ekonomikę produkcji oraz poprawę jakości zarządzania procesami produkcyjnymi i sprzedażowymi.

Wraz z początkiem grudnia uruchomiona zostanie w Lublinie produkcja ciągników Ursus. W pierwszej kolejności spółka zajmie się produkcją ciągników o mocy 110 KM, jednak w niedalekiej przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu produkowanych ciągników o zakresy mocowe od 50 do 160 KM. Obok szerokiej gamy ciągników firma posiada w ofercie urządzenia do nawożenia, a także prasy, zbieracze, ładowacze, agregaty uprawo-siewne. Od czerwca tego roku spółka z Dobrego Miasta dostarcza na rynek samochody typu pick-up o nazwie Grand Tiger, produkowane w lubelskim oddziale.

– Zakres planowanego wdrożenia “Impuls 5” obejmuje wszystkie główne procesy biznesowe realizowane w spółce POL-MOT Warfama SA, ze szczególnym uwzględnieniem procesów produkcyjnych we wszystkich oddziałach. Nasza spółka została wybrana do realizacji tego projektu z uwagi na bogate doświadczenia we wdrożeniach systemów ERP w firmach produkujących maszyny i urządzenia rolnicze – powiedział Paweł Wiechecki, Dyrektor Zarządzający w Sektorze Przemysł i Energetyka Infovide-Matrix.

Wdrażany w POL-MOT Warfama SA system Impuls 5 obejmie także procesy biznesowe zachodzące w firmie. System ERP wspierać będzie sfery: finansowo-księgową, kadrowo-płacową, środki trwałe, gospodarkę materiałową, dystrybucję, transport, zarządzanie produkcją procesową, budżetowanie, relacje z klientami (CRM).

– Impuls 5 jest rozwiązaniem, które z powodzeniem funkcjonuje w przedsiębiorstwach produkujących maszyny i urządzenia. Takie firmy jak Defro, Die Tech czy Remet od lat wykorzystują nasze oprogramowanie w obszarach produkcji, finansów czy dystrybucji – zauważa Arkadiusz Bała, Dyrektor ds. Współpracy w Partnerami w BPSC SA. – W przypadku POL-MOT Warfama SA mamy do czynienia z producentem urządzeń i pojazdów o wyjątkowo szerokim i zróżnicowanym asortymencie – dodaje Arkadiusz Bała.

POL-MOT Warfama SA jest jedyną spółką działającą w segmencie maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń rolniczych – m.in. pras zwijających, owijarek, rozrzutników obornika, przyczep, ładowaczy czołowych typu TUR, ładowaczy zaczepianych i zawieszanych tylnych oraz ciągników rolniczych. Posiada zakład produkcyjny w Dobrym Mieście k. Olsztyna, a także oddziały produkcyjne w Biedaszkach Małych k. Kętrzyna, Opalenicy i Lublinie. W lubelskim oddziale montowane są samochody Grand Tiger typu pick-up wyposażone w wysokoprężną jednostkę o mocy 170 KM i napęd na obie osie. W marcu 2009 r. spółka uzyskała świadectwo homologacji pick-upa uprawniające do sprzedaży samochodu na terenie Unii Europejskiej. POL-MOT Warfama SA jest producentem najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych linii LTBS służących do produkcji brykietu i pelletu wykorzystywanego masowo w energetyce.

Infovide-Matrix SA jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań IT w Polsce. Spółka istnieje na rynku od 20 lat, należy do pierwszej 10 dostawców usług IT w Polsce. Jest liderem wśród firm świadczących usługi konsultingu IT i jednocześnie zajmuje drugie miejsce wśród dostawców rozwiązań IT na zamówienie (wg raportu IDC z 2011 r.). W swej działalności Infovide-Matrix wspiera największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne w przeprowadzeniu złożonych zmian i transformacji, przynoszących Klientom wymierną wartość biznesową. Spółka realizuje usługi łącząc wiedzę i doświadczenie ekspertów branżowych i technologicznych, bazując na najwyższej klasy światowych standardach i metodykach. Infovide-Matrix posiada referencje we wszystkich kluczowych sektorach rynku: telekomunikacji, bankowości, ubezpieczeniach, administracji publicznej, przemyśle i energetyce. Do Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, należą firmy CTPartners, DahliaMatic, one2tribie. Zespół Grupy liczy obecnie ponad 700 specjalistów, od stycznia 2007 r. Infovide-Matrix S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

BPSC SA zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. W 2007 roku BPSC rozpoczęła budowanie grupy kapitałowej, którą tworzą obecnie spółki: Proximus, zajmująca się sprzedażą oprogramowania towarzyszącego ERP w sektorze przemysłu, energetyki i przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz ITalents specjalizująca się w leasingu pracowników branży teleinformatycznej. W 2005 roku znalazła się także w grupie 500 najdynamiczniejszych spółek technologicznych z całej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Technology Fast 500). W 2006 roku system Impuls 5 zajął pierwsze miejsce w konkursie Produkt Roku. Rok później BPSC otrzymała nagrodę Złoty Bit – IT w Budownictwie. W 2008 oraz 2009 roku miesięcznik “MSI” dwukrotnie przyznał spółce tytuł Najlepszego Dostawcy dla Przemysłu w kategorii Polski System MRPII/ERP. W ubiegłym roku BPSC otrzymało także tytuł Partnera Roku Oracle. Firma zatrudnia ponad 200 specjalistów. Wśród klientów BPSC są m.in. Enion SA Grupa Tauron, Morliny – Grupa Animex, Kler, Sokpol, OSM Piątnica, WSP Społem Kielce, Krajowa Spółka Cukrowa, BIG – STAR, Stalexport-Transroute Autostrada, CTL Logistics, Grupa Kapitałowa GLINIK. Grupa Sokołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności