Imponujące V Krajowe Dni Pola w Boguchwale (galeria)

V Krajowe Dni Pola zorganizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, fot. KW

Odbywające się od 14 do 16 czerwca br. Krajowe Dni Pola w podkarpackiej Boguchwale przyciągnęły bardzo dużo odwiedzających, dla których Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, będący ich gospodarzem, przygotował mnóstwo ciekawych atrakcji. Nasza redakcja objęła patronatem to wydarzenie.

Słoneczna pogoda z pewnością zachęcała do odwiedzin tegorocznej imprezy odbywającej się w Boguchwale, nie mniej jednak to liczne i ciekawe atrakcje przygotowane dla zwiedzających przyciągnęły ludzi.

Samasz loteria - baner

PODR w Boguchwale to bardzo duży ośrodek i w czasie tego wydarzenia można było odwiedzić aż 12 stref tematycznych, czyli Strefę Innowacji; Strefę Rozwoju Obszarów Wiejskich; Strefę XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych; Strefę Odnawialnych Źródeł Energii; Strefę Ogrodnictwa; Strefę Pszczelarstwa; Strefę Nauki i Doradztwa;  Strefę Miasteczko Bazarkowe; Strefę Maszyn Rolniczych; Strefę Myślistwa i Łowiectwa; Strefę Poznaj Podkarpackie i Strefę Gospodarstw Ekologicznych.

Na oficjalnym otwarciu imprezy nie mogło również zabraknąć Ministra Rolnictwa Czesława Siekierskiego, który mówił, że tegoroczna edycja Krajowych Dni Pola jest wyjątkowa, ponieważ przypada w roku, w którym obchodzimy jubileusz 20-lecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Dodał również, że minione dwie dekady były czasem intensywnego rozwoju i transformacji polskiego rolnictwa, a członkostwo w UE przyniosło nam liczne korzyści, w tym dostęp do funduszy europejskich, nowoczesnych technologii i szerokiego rynku zbytu. Z tego też względu Dni Pola są okazją do podsumowania tych osiągnięć i spojrzenia w przyszłość.

Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Nowoczesne Rolnictwo” co miało na celu promowanie innowacji w produkcji roślinnej oraz prezentację osiągnięć polskiej hodowli roślin i ofert firm wspierających rolnictwo. Dlatego z pewnością ci, którzy pojawili się w Boguchwale nie byli rozczarowani, gdyż można było zobaczyć m.in. pokazy dronów z kamerami multispektralnymi, które oznaczają zasobność roślin w azot, czy też szereg systemów precyzyjnego rolnictwa i nowoczesnych maszyn.

Wśród atrakcji znalazło się również ponad 2000 poletek doświadczalnych zlokalizowanych na ponad 19 hektarach, setki zwierząt, występy regionalnych zespołów, rękodzieło czy degustacje lokalnych produktów. Rozstrzygnięto także konkursy, m. in. „Konkurs Doradca Roku” czy „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”.

Przyszłoroczna, VI edycja Krajowych Dni Pola, zostanie natomiast zorganizowana przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj